Mádl Ferenc hazautazott

Kassa. Szombaton a Szent Erzsébet Székesegyházban kezdődött Mádl Ferenc magyar államfő hivatalos szlovákiai programja, ahol megkoszorúzta II. Rákóczi Ferenc sírját. Látogatásának elmékére táblát helyezett el a dóm melletti területen, ahol 1997 óta minden Kassára látogató magas rangú vendég kőtáblát fektet le.

Mádl Ferenc egy ásót kovácsolt a közel hétszáz éves mecenzéfi hámorban, munkája elismeréséül mesterlegénnyé avatták, és kétnyelvű szabaduló levelét is átvehette. Mivel a mesterek két kisebb hibát fedeztek fel a „diplomamunkán”, a magyar államfőnek tokaji borral, szepességi borókapálinkával és zsiványpecsenyével kellett kiváltania „szabadulását”TASR-felvétel Kassa. Szombaton a Szent Erzsébet Székesegyházban kezdődött Mádl Ferenc magyar államfő hivatalos szlovákiai programja, ahol megkoszorúzta II. Rákóczi Ferenc sírját. Látogatásának elmékére táblát helyezett el a dóm melletti területen, ahol 1997 óta minden Kassára látogató magas rangú vendég kőtáblát fektet le. A Kelet-szlovákiai Galériában Mádl Ferenc egy kedden nyíló kiállítást tekintett meg „soron kívül”. A Magyar Kulturális Napok keretében Benczúr Gyula alkotásaiból rendezett tárlatot a galéria igazgatója, Viktor Jasaň idegenvezetésével szemlélte meg, majd az Óvárosházára indult, ahol a főpolgármester látta vendégül. Zdenko Trebuľa a magyar államfő segítségét kérte az egy helyben topogó Kassa-Miskolc gyorsforgalmi út építésének sürgetésében. Szó esett a státustörvényről, valamint a külföldön élő szlovákokról szóló törvényről, melyet Schuster elnök szerint nem lehet összehasonlítani a magyarországi törvénnyel, ezért további egyeztető tárgyalásokat javasolt. Mádl hangsúlyozta, hogy a státustörvény a kulturális és nyelvi identitás terén biztosít egyenlő életkörülményeket minden polgárnak. A magyar államfő Kassa-Miskolc Eurorégiós napok rendezését javasolta a kassai főpolgármesternek, melyek keretében a két testvérváros felhívhatná magára a figyelmet, és melyeken ő maga is szívesen részt venne. Kassáról a küldöttség Mecenzéfre, Rudolf Schuster szülőhelyére indult, ahol megtekintette a fényképezőgép- és filmfelvevő-múzeumot, amelyet Schuster elnök édesapja tiszteletére létesített. Alojz Schuster a szlovák dokumentumfilmezés egyik úttörője volt, expedíciói során a brazíliai őserdők indiánjait, valamint aranyásókat örökített meg.

A magyar köztársasági elnökkel készített interjút az 5. oldalon olvashatják. (juk)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?