XIII. Nyári Egyetem

Az Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége XIII. Nyári Egyetemét Dunaszerdahelyen 2004. július 4-9. között, Rimaszombatban pedig augusztus 8-13. között tartja.

A meghirdetett szakcsoportok száma Dunaszerdahelyen 13, Rimaszombatban 10. Valamennyi szakcsoport programja 30 órás. A foglalkozások döntő többsége gyakorlatias, munkáltató, ill. tréningszerű. A programok tartalmi felépítése nem teszi lehetővé az átjárást, ezért csak egy szakcsoportba lehet jelentkezni.

Egy-egy szakcsoport indításának a feltétele, hogy arra legalább 15 fő bejelentkezik. A gyakorló pedagógusok és az oktatásügyi dolgozók mellett valamennyi programra jelentkezhetnek a pedagógiai pályára készülő egyetemi hallgatók is. A nyári egyetem mindkét helyszínen vasárnap este 6-kor kezdődik és pénteken 13 órakor fejeződik be. A nyári egyetem szakmai programjait mindkét helyszínen egyéb programok gazdag kínálata (városnézés, esti beszélgetések meghívott vendégekkel, diszkó, kirándulás, gulyásparti, szalonnasütés, kiállítások, bemutatók, ismeretterjesztő előadások és élménybeszámolók, stb.) egészíti ki.

Dunaszerdahelyen az egészhetes képzések mellett kétnapos (július 7-8.) programot – kísérletek, előadások, élménybeszámolók – kínálunk a természettudományos tantárgyak oktatóinak. Jelentkezési határidő: 2004. június 15. Jelentkezni írásban kell az alábbi címek valamelyikén: levélcím: SZMPSZ OV, P.O.BOX 49., 945 01 Komárno 1., fax: 035 7714756, e-mail: [email protected]

Jelentkezési lapot az SZMPSZ területi választmányai elnökeinél és a regionális pedagógiai központok vezetőinél lehet beszerezni. (E-mailen az SZMPSZ OV irodájától: [email protected], továbbá a Comenius PI munkatársaitól: [email protected] is lehet jelentkezési lapot igényelni.)

A nyári egyetem iránt érdeklődők az alábbi szakcsoportok közül választhatnak (a szekció megnevezése után zárójelben a szekció kódszáma szerepel, amit a jelentkezéskor kérünk feltüntetni):

Dunaszerdahelyi Nyári Egyetem

Egészséges életmódra nevelés az óvodában (DSZ-1)

Kooperatív tanulás (DSZ-2)

A tanulásmódszertan tanítása (DSZ-3)

Konfliktuskezelési technikák (DSZ-4)

Pályakezdők és rövid pedagógiai gyakorlattal (max. 3-4 év) rendelkező pedagógusok szakmai-módszertani fejlesztése (DSZ-5)

Nevelési – művészeti tárgyak oktatása az alsó tagozaton (DSZ-6)

Hagyományok az oktató-nevelő munkában (DSZ-7)

A történelemtanítás új útjai (DSZ-8)

A beiskolázott 1. osztályosok (óvodások) vizsgálata a differenciált, kritériumorientált személyiségfejlesztés érdekében (DSZ-9)

Információs-kommunikációs eszközök alkalmazása az oktatásban (DSZ-10)

Honlapszerkesztés (DSZ-11)

Internet – Word – PowerPoint (DSZ-12)

Természettudományos ismeretek (DSZ-13)

Rimaszombati Nyári Egyetem

A tanulásmódszertan tanítása (RSZ-1)

Együttműködés a tanulásban (RSZ-2)

Projektmódszer az oktatásban (RSZ-3)

Kézműves mesterségek tanulása (RSZ-4)

Hátrányos helyzetű tanulók oktatása-nevelése (RSZ-5)

Óvodavezetés (RSZ-6)

Iskolavezetés (RSZ-7)

A beiskolázott 1. osztályosok (óvodások) vizsgálata a differenciált, kritériumorientált személyiségfejlesztés érdekében (RSZ-8)

Számítógépfelhasználói tanfolyam haladók részére (RSZ-9)

Információs-kommunikációs eszközök alkalmazása az oktatásban (RSZ-10)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?