Újkori ipari forradalom

Lemezt ajánlok nektek. Nem is akármilyet. A maga nemében ritkaságot. Megzenésített versek hallhatók rajta. A komáromi Ipari Középiskola két tehetséges diákja készítette. Industria Duó: Best Of.

Ha valaki válogatáslemezt készít, az vagy nagy múlttal rendelkezik, vagy pedig nem tud újat kitalálni. Az Industria duónál az egyik sem jellemző. Ez az első albumuk. És bizony „slágerek” hallhatók rajta. Már, ha egyáltalán a versek slágerekké válhatnak.

A lemezborítón két tizenéves fiatal merengőn néz. A korongon 11 szám hallható, meg az intro és az outro. Az indítás nem is lehetne jobb, Zilahy Ébredése kalauzolja a hallgatókat a rímek és hangok világába, majd a bősi költő, Amade László egy megzenésített verse következik. A fiúk kiváló érzékkel szemelvényeznek a magyar költők gazdag munkásságából. A közel negyven perces hanghordozón a két srác többek között Ady Endre, Weöres Sándor, Petőfi Sándor és Tompa Mihály verseit szólaltatja meg. De helyet kapott rajta egy saját szerzemény is, Kell címmel. A filozofikus dal remekül elegyíti a modern világszemlélet által kiváltott érzelmeket a megfelelni akarás, az útkeresés fogalmával. A kornak megfelelő, de nem a divatnak behódoló hangzással. És pontosan ezért különleges az album. A sorok között kisejlik egy kis komiszság és némi csipkelődő humor.

„Kell a határ, hogy ne legyen végtelen”

Igazi „ipari forradalom”! Őserő lüktet benne. Okos versválasztások jellemzik. Érzelmes, de nem csöpögős. Szórakoztató, de humora nem erőltetett. Az esendő, könyörgő ember éppúgy megtalálható a versek között, mint a kor forradalmára és kérő-kérdő vitéze. Nándi és Adrián merészen lavíroztak a zenei stílusok és szövegi mondanivalók között. Ám nem egy hallgathatatlan egyveleg lett a vége, hanem letisztult hangzással és érett, szinte fausti kérdéseket feszegető mondanivalóval. A dalok magukban hordozzák a jobb és szebb világ magját. Van benne önbizalom, ugyanakkor a sebezhetőség és kétségbeesés apró szikrája. Üde. Fiatalos. Lendületes. A Kicsi Hang együttestől feldolgozták a Holló J. Dénes által írt Szárnyas idő című verset. Tisztelgés a nagyok előtt. A dalokban rejlő üzenet egy csöppnyi jóságot vetít a hétköznapok szürkeségébe és szeretetet csempész be az emberek szívébe. Minden harsonaszó és figyelemelterelő megnyilvánulások nélkül. Egészséges életöröm, a jövőn való folytonos aggódás, az öröm és a bánat, a szeretet és a gyűlölet, valamint a nemzeti öntudat ábrázolása sallang- és klisémentes. A lemez olyan, mint ők. Tiszta, nyílt és őszinte. Valódi értékeket képvisel. Minden hang a szívükből fakadt. Nem féltem a jövőbeli társadalmat, ha hozzájuk hasonló emberek alkotják majd.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?