Naprakész ismeretek

<p>A Cisco Systems vállalat 1984-ben indult mindössze 2 fővel. Céljuk már a kezdetekkor is a különböző számítógépes hálózatok közötti kommunikáció és biztonságos adatcsere megoldása volt. 1990-re azonban már a tőzsdén is jegyezve volt a vállalat 251 főnyi alkalmazottal és 224 millió dolláros vagyonnal.</p>

MAGYARICS MÓNIKA

Mára (több milliárdnyi dolláros vagyonnal, 30 000-nél több alkalmazottal) eszközeik nélkül nem működnének pl. a mail-szolgáltatások, nem vehetnénk ki bármelyik utcasarkon a bankautomatákból készpénzt, nem lenne otthoni internetünk, nem tölthetnénk le filmeket, zenéket az otthoni gépeinkre, nem tudnánk skype-olni, nem lenne WiFi, nem tudnánk vezeték nélkül csatlakozni a netre a mobiltelefonunkról, nem lenne az internet igazán világméretű és bárhol elérhető hálózat.

Mindezen technika kiszolgálásához szakemberekre is szükség van. Ezért 1997-ben a cég elindította középiskolás és főiskolás diákoknak szánt Hálózati Akadémia programját, ahol a tanulók elsajátíthatják a számítógépes hálózatok tervezésével, kiépítésével, illetve karbantartásával kapcsolatos tudásanyagot.

A Cisco Hálózati Akadémia alapvető küldetése az IT hálózati szakemberhiány csökkentése, kiváltképpen az uniós tagországokban, de szerte a világon is.

A képzés (mely 1999-től magyar nyelven is elérhető) naprakész hálózati és informatikai ismereteket nyújt azoknak a diákoknak és szakembereknek, akik bővíteni szeretnék tudásukat. Elsősorban tehát azoknak szól, akiket nemcsak felhasználói szinten érdekel az informatika, hanem az iskola után az informatikai iparágban képzelik el pályafutásukat. Mivel a képzés már a 16. életévüket betöltött fiatalok számára is nyitott, ezért a középiskolai oktatás keretében a vizsgákra való felkészítés megoldható.

A Hálózati Akadémia első modulját, az IT Essentials képzést olyan fiatalok számára fejlesztették ki, akik szeretnének gyakorlati tudást szerezni a számítógépek működéséről, összeállításáról, a hardveres és szoftveres hibák felismeréséről és javításáról.

A következő modul, a CCNA Discovery kurzus elvégzésével a diákok már az informatikai iparág normáinak megfelelő képesítést szereznek kis- és közepes méretű hálózatok tervezésére, építésére és karbantartására, azaz akár rendszergazdaként is elhelyezkedhetnek vállalatoknál.

A Cisco további képzései azután már csak angol nyelven érhetők el, de a lépcsőfokokon haladva el lehet jutni egészen a Cisco diplomáig.

2011 óta a tatabányai székhelyű külföldi tagozatokkal is rendelkező EDUTUS Főiskola (és elsősorban Nacsa István Cisco oktató és a Vértes Volán rendszergazdája) szakmai segítségével vált lehetővé, hogy diákjaink a Cisco Hálózati Akadémia első moduljainak letételét megcélozhassák.

A gazdasági informatika kétéves érettségi utáni szakunkon iskolánk a Gyakorlat tantárgy tanmenetébe építette be az IT Essentials és a CCNA Discovery 1 kurzus tananyagát.

Így a 2011/12-es tanévben 13 hallgatónk tette le sikeresen a Cisco IT Essentials vizsgát, idén, a 2012/13-as tanévben pedig 11 diák jelentkezett be a vizsgákra.

Reméljük, hogy az együttműködés az EDUTUS Főiskolával a továbbiakban is sikeres lesz, így diákjaink számára továbbra is biztosítani tudjuk a Cisco vizsgák letételét, hogy a munkaerőpiacon minél sikeresebben helyt tudjanak állni.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?