Gyere velünk szakmai gyakorlatra!

A Diákhálózat idén is gondol a tanulni, fejlődni vágyó egyetemistákra, ezért a nyáron ismét lehetősége lesz az érdeklődőknek részt venni szakmai gyakorlatokon. A jelentkezők az egyetemen elsajátított elméleti tananyagot most gyakorlati ismeretekkel bővíthetik.

A műszaki tanulmányokat folytató hallgatók különböző magyarországi nagyvállalatoknál kukkanthatnak be a vállalat működésének részleteibe, munkafolyamatok technikáit leshetik el. Több vállalat az egyhetes gyakorlat után, egyhetes kirándulásra invitálja a résztvevőket. Természetesen a diáknak ez nem kerül pénzébe, sőt, sokszor még zsebpénzt is kap a fogadó vállalattól. Jelenleg a Diákhálózat a következő vállalatokkal folytat tárgyalásokat: Édász Rt., Dédász Rt., Főtáv Rt., Paks Rt., Ovit Rt., Dunaferr Rt., Émász Rt., Démász Rt., Titász Rt., Elmű Rt., Bakonyi Erőmű Rt., Budapesti Erőmű Rt., Erbe Kft. A közeljövőben dől el melyik vállalat hány diákot fogad június második felében, ill. július és augusztusban.

Információk

A műszaki gyakorlatokról Bartoš Marián, a műszaki gyakorlatok koordinátora a következő elérhetőségeken nyújt bővebb információt, tel: 0907/146 336, e-mail: [email protected].

Milyen a tapasztalat?

Azok az egyetemisták, akik részt vettek valamelyik nagyvállalatnál szakmai gyakorlaton, nagyon jó dolognak tartják, hogy már diákként megismerhették a cég működésének alapelveit. Tánczos Zsolt, a Cseh Műszaki Egyetem harmadéves hallgatója tavaly a paksi atomerőműbe jelentkezett gyakorlatra. „A kéthetes időszak első részében voltunk a vállalatnál, ahol előadásokon és bemutatókon vettünk részt a vállalatról, majd mindenki a tanulmányi szakterülete szerinti csoportba került” – mondja Zsolti, aki szerint óriási bűn lett volna kihagyni ezt a lehetőséget. A prágai egyetemista fiú elmondása szerint a gyakorlat révén betekintést nyert egy nagyvállalat működésébe, és a gépészet szakterületén is sok új ismerettel gazdagodott. „Délután sem unatkoztunk, a szervezők programokat biztosítottak nekünk, ellátogattunk Ópusztaszerre, voltunk bowlingozni, fürödni és még sorolhatnám” – meséli Zsolti a szabadidős élményeit. A második héten a vállalat meghívta a hallgatókat saját üdülőkomplexumába a Balatonra.

Ha érdekel az újságírás

A műszakis hallgatók mellett már tavaly is gondoltunk a humán beállítottságú diákokra is. Az Új Szó szerkesztősége idén is fogadja az újságírás iránt érdeklődő egyetemistákat szakmai gyakorlatra. A szerkesztőségbe jelentkezők érdeklődési körüknek megfelelően válasszák ki a számukra legérdekesebb rovatot vagy rovatokat, amelynek munkafolyamataiba szeretnének bepillantani! Lehetőségük nyílik részt venni sajtótájékoztatókon, kisebb-nagyobb fortélyokat ellesni a szakmabeliektől. Az Új Szó szerkesztőségébe jelentkezhetnek azok a diákok is, akiket a tördelői munka érdekel. A jelentkezés feltétele az indesign tördelőprogram ismerete.

Annak érdekében, hogy még több igényt kielégítsünk, a szerkesztőség marketingosztályára is lehet jelentkezni gyakorlatra. Itt betekintést nyerhetnek a hallgatók, miből is áll egy lapkiadó marketing tevékenysége. Milyen fogásokat alkalmaznak egy lapnál a példányszám növelése érdekében. A szerkesztőség áprilisban, májusban, júniusban, júliusban, augusztusban várja az egyetemistákat egy, ill. kéthetes gyakorlatra. Az Új Szón kívül idén a Vasárnap szerkesztősége is várja a fiatal zsurnalisztajelölteket. A hetilaphoz szintén áprilisra, májusra, júliusra, augusztusra lehet jelentkezni kéthetes gyakorlatra.

A lista még mindig nem teljes, hiszen a Diákhálózat által eljuthatsz a Pátria rádióba is, ahol a gyakornokok tanúi lehetnek, hogyan is készülnek a hírösszeállítások, az egyes műsorok. A rádióba júniusban, júliusban, valamint augusztusban tölthetnek három hetet az érdeklődők.

Információk

A szerkesztőségekbe (Új Szónál az újságíró szekcióba) a jelentkezés feltétele a magyar nyelv tökéletes ismerete és három közölt vagy közlésre szánt írás mellékelése. A szerkesztőségi szakmai gyakorlatokra a jelentkezési lapok letölthetőek a www. diakhalozat.sk oldalról, valamint bővebben Juhos Melindánál informálódhattok a melinda.juhos @gmail.com e-mail címen.

Milyen a tapasztalat?

Tavaly Estélyi Krisztina, a Nyitrai Mezőgazdasági Egyetem idén végzős hallgatója is kihasználta az Új Szó nyújtotta lehetőséget. Mi sem bizonyítja jobban azt, hogy a gyakorlatok óriási lehetőségeket rejtenek magukban, mint az, hogy Krisztina a szakmai gyakorlat óta együttműködik a gazdasági rovattal. „A gazdasági rovatnál először a legaktuálisabb információkat szolgáltató internetes online rendszerrel ismerkedhettem meg, ahova a sajtóirodák hírei futottak be a nap folyamán. Ezek szolgáltatták az alapinformációkat számos cikk megírásához. Utána bekerültem a mélyvízbe, és kipróbálhattam magam pár rövid hír megírásában, melyet a velem foglalkozó szerkesztő átolvasott és értékelt. Ekkor figyeltem fel arra, mennyire fontos az irodalmi magyar nyelv alapos ismerete, és az, hogy az irományom ne tartalmazzon feleslegesen idegen eredetű kifejezéseket” – meséli tapasztalatait Krisztina, elmondása szerint a gyakorlat óta másként vesz kézbe egy újságot.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?