Így ússzuk meg, hogy leeresszen a matrac

matrac

Ha nyár van, ideje becsomagolni a strandcuccokat, jöhet a gumimatrac, a karúszó és az úszógumi. Lehetőleg ne csak indulásnál kerüljenek elő, mert oda a móka, ha kiderül, hogy kilyukadt, kinyúlt vagy összeragadt. 

Sok múlik a minőségen

Keményre fújjuk? Árthat a perzselő nap? Csak szárazon szabad eltenni? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozunk a legkevésbé, amikor előkerül a kerti medence, már csak ránk vár a család vagy a balatoni vonat. Adunk pár tippet, hogyan előzzük meg a bosszantó meglepetéseket. 

Az első, hogy figyeljünk a minőségre! Mindig tartósabb és biztonságosabb egy megbízható helyen vásárolt felfújható strandcikk. A MÖBELIX kiegészítői között például csak biztonsági tanúsítvánnyal rendelkező, jó hírű gyártótól beszerzett termékeket találunk, amelyek hosszabb élettartamúak.

 

Meddig fújjuk? 

Csak addig, amíg elég kemény lesz a használathoz. Ha túlzásba visszük, sérül az anyag, kipukkad a gumi. Egy puhább gumimatrac jobban ellenáll a hőingadozásnak, és még bőven fenntart a vízen.

Ha lehet, ne szájjal, hanem kézi vagy elektromos pumpával leheljünk életet a matracba. Egyrészt megússzuk a légszomjat és a szédülést, ami tikkasztó hőségben még kellemetlenebb. Másrészt a pumpával egyenletesebb a nyomás, ami segít megakadályozni, hogy túl kemény legyen a matrac.

 

Ne hagyjuk a napon!

Minden használat után mossuk le a gumikat édesvízzel. A sós víz és a klór felgyorsíthatja az anyag elöregedését, és előbb megrepedezhet. Ha kijöttünk a medencéből és a parton csak lefordítjuk, az kevés. Tegyük árnyékba a felfújt játékokat, ha éppen nem használjuk. 

A forróság meggyengíti a gumit, a levegő tágulása pedig belülről növeli az anyagra nehezedő nyomást. Mielőtt újra belebújik a kisgyerek a karúszóba vagy az úszógumiba, ellenőrizzük! Pár óra is elég a tűző napon, hogy szivárogni kezdjen belőle a levegő. 

 

Legyen kéznél a javítókészlet!

Kagylók, sziklák, tüskék, szálkák, kavicsok – a strand tele van veszélyekkel. Bármi kibökheti a gumit, ezért nem árt, ha kéznél van a javítókészlet. Egy kisebb lyukat vagy szakadást még meg lehet ragasztani, nem kell rögtön hazaindulni.

 

Biztonságos tárolás

Mielőtt eltennénk a játékokat, eresszük le teljesen, és győződjünk meg róla, hogy tényleg megszáradtak-e. Ha kell, töröljük át. A gyűrődésekben megjelenhet a penész, a vízcseppekben elszaporodhatnak a baktériumok. 

Időnként nem árt egy enyhe szappanos lemosás. Szezonon kívül tároljuk hűvös, sötét helyen. Az UV-sugárzás és a hő hatására az anyagok veszítenek a rugalmasságukból.

 

Vigyázzunk a gyerekekre!

Ha gyerekek használják a matracot, a gumijátékokat, mindig legyen a közelben egy felnőtt, aki szemmel tartja őket, különösen mély vízben. Ez a legfontosabb tanács, mert a legjobb minőségű eszközök sem helyettesítik a szülői felügyeletet.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?