Azok többsége, akik sítúrára készülnek, bizonyára jó párszor már részt vettek hasonló kiránduláson, s tudják, mire érdemes odafigyelni. Ugyanakkor sohasem lehetünk elég óvatosak. Az alábbiakban összefoglaltunk pár hasznos tippet és tanácsot.
Tippek és tanácsok sítúra előtt
– A sítúra elején egyezzünk meg valakivel, aki ugyancsak részt vesz a kiránduláson, hogy baleset esetén mi a teendő (pl. ha súlyosan megsérülünk, elveszítjük az eszméletünket, s nem lennénk képesek felvenni a kapcsolatot az asszisztencia szolgálattal).
– Minden káreseményt azonnal jelentsünk, és tartsuk be az asszisztenciaszolgálat utasításait!
– Ha valakit olyan dokumentum aláírására kényszerítenek (pl. a baleset helyszínére érkezett külföldi mentők, rendőrök stb.), melyet nem ért, az iratra rá kell írni, hogy nem érti a szöveget, melyet el kell látnia a kézjegyével, esetleg az anyanyelvünkön fogalmazzunk meg egy egyértelműen elutasító írásos állásfoglalást, mely tartalmazza az esetleges kifogásainkat is.
– Ha a balesetnek vannak tanúi, ne felejtsük el elkérni a címüket és az elérhetőségüket, és kérjük, hogy hallgassák ki őket közvetlenül a káresemény bekövetkezte után.
– Hagyjuk magunkat megvizsgálni, és kérjük el az orvosi dokumentációt!
– Szükség esetén a dolgot jelentsük a rendőrségnek!
– Amennyiben az egészségi állapotunk lehetővé teszi, tanácsos fotódokumentációt készíteni a baleset helyszínéről (le lehet fényképezni a megrongálódott síléceket, személyes dolgokat), illetve valakit megkérhetünk, hogy készítsen felvételeket.
– Hazatérés után azonnal fel kell venni a kapcsolatot a biztosítóval.
– A biztosítóban le kell adni az összes iratot, mely a balesettel összefügg.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.