Rendszeres információcsere kezdődik

Komárom. Rendszeres információcseréről szóló együttműködési szerződést írt alá tegnap a komáromi hajógyár területén Milan Cagala és Hegyháti József, a szlovákiai, illetve a magyarországi gépgyártók szövetségének elnöke.
A szerződéskötést a két szövetség elnökségi tagjainak találkozója előzte meg.

Komárom. Rendszeres információcseréről szóló együttműködési szerződést írt alá tegnap a komáromi hajógyár területén Milan Cagala és Hegyháti József, a szlovákiai, illetve a magyarországi gépgyártók szövetségének elnöke.

A szerződéskötést a két szövetség elnökségi tagjainak találkozója előzte meg. Amint azt Hegyháti József, a MAGOSZ elnöke a sajtó képviselőinek elmondta, a jövőben még szorosabbá fűzik az együttműködést, kölcsönösen segítséget nyújtanak a partnerkeresésben, meghívják az egyes vállalatokat a gépipari kiállításokra és koordinálják azokat a lépéseket, amelyek az európai uniós tagság elérése érdekében mindkét félnek meg kell tennie. Milan Cagala, a szlovák delegáció vezetője kifejtette: míg a kilencvenes évekig a gépipar az ország ipari termelésének 24%-át adta, addig 1994-ben mindössze 15%-át. Azóta javult ugyan a helyzet, ez az arány eléri a 30%-ot, de a termelés volumene pénzben kifejezve még mindig nem éri el a 90-es évek szintéjét. Annak ellenére, hogy a gépipari dolgozók között 15 százalékos a munkanélküliség aránya, hiány van például esztergályosokból, hegesztőkből, marósokból, de tervezőkből és technikusokból is.

A napjainkban mintegy 40 milliárd koronás szlovák-magyar árucsere-forgalom egynegyedét a gépipar teszi ki, és 1993 óta növekvő tendenciát mutat. A világgazdaságban tapasztalható recesszió hatását Magyarországon már júniusban érzékelték, amikor is az ipari termelés az előző hónaphoz képest 6,6 százalékkal esett vissza. Az Amerikai Egyesült Államokat ért szeptember 11-i terrortámadások nálunk várható gazdasági következménye nagymértékben függ attól, hogy milyen válaszlépésekre szánja el magát az USA. Milan Cagala szerint elképzelhető, hogy a befektetők Európát helyezik majd előtérbe a tengerentúllal szemben, ami kedvező hatással lehet Szlovákia gazdaságára is. Szlovákia ugyanis inkább az Európai Unió piacaihoz kötődik. (vkm)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?