A lakás átépítése során nem minden munkához kell építési engedélyt kérni, ahol azonban erre szükség van, mindenképp érdemes elintézni, hiszen mindig akad egy „jó szomszéd”, aki feljelenthet bennünket. A feketén építő ugyanakkor akár 10 ezer koronás büntetést is fizethet.
Mikor kell az engedély?
A lakás átépítése során nem minden munkához kell építési engedélyt kérni, ahol azonban erre szükség van, mindenképp érdemes elintézni, hiszen mindig akad egy „jó szomszéd”, aki feljelenthet bennünket. A feketén építő ugyanakkor akár 10 ezer koronás büntetést is fizethet. Mikor nincs szükségünk tehát sem építési engedélyre sem bejelentésre a községi hivatalnál? Olyan munkák tartoznak ide, mint például az ablakok vagy a fürdőkád cseréje, vagy a padló és a falak kicsempézése. Nem kell azonban bejelentést tennünk a homlokzat kisebb felújításához, a tető cseréjéhez, vagy a kémény felújításához sem. Be kell jelentenünk azonban a községi hivatalnál, ha a belső, nem tartófalakat helyezzük odébb. A bejelentésben fel kellene tüntetnünk az átépítés nagyságát, fajtáját és célját, és nem szabadna megfeledkeznünk az építkezés pontos helyének a feltüntetéséről és persze arról sem, hogy tulajdonosai vagyunk az illető lakásnak, vagy épületnek. A bejelentés ingyenes, és az illetékes községi hivatalnál kell beadnunk. Építési engedélyre csak abban az esetben van szükségünk, ha családi házat építünk, beépítjük a tetőteret, vagy hozzáépítünk. Engedély kell azonban akkor is, ha a tartófalat akarjuk kicserélni, ilyenkor statikussal is meg kell vizsgáltatnunk az épületet. Az építési engedélyt a járási hivatalok környezetvédelmi osztályán intézhetjük el. (mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.