Kína az USA legnagyobb hitelezője

Peking |

<p>Kína az Egyesült Államok legnagyobb külső hitelezőjévé vált, lekörözte Japánt az amerikai államkötvények tulajdonlásában - közölte szerdán az amerikai pénzügyminisztérium.</p>

Az amerikai pénzügyminisztérium szeptemberben növelte az államkötvény-állományát a világpiacon, hogy pótforrásokhoz jusson a hazai pénzügyi rendszert stabilizálásához. Kína ebben a hónapban előzte meg Japánt, 43,6 milliárd dollárért vásárolt amerikai államkötvényeket, míg Japán „csak” 12,8 milliárdos beszerzést eszközölt. Ezzel Japán a második helyre szorult Kína mögé az amerikai állampapírok tulajdonlásában: Kína devizatartalékában szeptember végén 585 milliárd dollár összegben voltak amerikai államkötvények, míg Japán 573,2 milliárd dolláros összeggel dicsekedhetett.

Kína rendelkezik a világ legnagyobb valutatartalékával, ennek nagysága június végén 1332,6 milliárd dollár volt. A tartalék túlnyomó részét amerikai dollárban tartott aktívumok tették ki, jórészt amerikai államkötvények. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?