Mától muködik az Új Szó online kiadása. Már nemcsak nyomtatásban olvashatják a lapot, hanem az interneten is, s az eddigiektol eltéroen az információkat folyamatosan frissítjük, sot vitalehetoséget is biztosítunk.
#Illusztrációs felvételAz internetes napilapok születése szorosan összekapcsolódik a világháló megjelenésével. A kezdetektol igény mutatkozott arra, hogy a legfrissebb információk gyorsan, rendszerezetten és foleg olcsón beszerezhetok legyenek. Természetesen írásban. Egy jól megfogalmazott rádiójelentés is érthetetlenné válhat egy apró muszaki hiba miatt, és Murphy törvénye szerint a legizgalmasabb tévériportnak is általában az elejérol – tehát a lényegrol – szoktunk lemaradni. Az internet áthidaló megoldást hozott, az úgynevezett newsgroupok (hírcsoportok) és news-szerverek (hírközpontok) megjelenésével. A két bonyolultnak tuno kifejezés valójában pofonegyszeru elvet takar: végy egy számítógépet, kapcsold a világhálóra – ez lesz a hírközpont –, majd errol küldd el az információkat azoknak, akiket egy bizonyos téma érdekel – ok alkotják a hírcsoportot. Az információ persze pénzbe került, ezért a hírcsoportokba nem kapcsolódhatott be akárki.
Amikor a technika szédületes fejlodésbe kezdett a nyolcvanas évek végén, megjelent a World Wide Web, vagyis a ma már klasszikus értelemben vett internet. Ez már nemcsak azt tette lehetové, hogy leveleket küldözgessünk elektronikus formában, hanem a világ tolünk távoli helyein levo számítógépeken tárolt szövegeket is elolvashattuk segítségével. A rendszer sebessége ekkor még nem volt túl gyors; képek, esetleg hangfelvételek átvitele ezért volt nehézkes. Ez ma már nem okoz gondot.
A huszonegyedik század küszöbén minden magára valamit adó számítógép-tulajdonosnak olyan felszerelése van, amely akár az interneten tárolt videofilmek megjelenítését is lehetové teszi (szerencsére és sajnos, gondoljunk csak az illegális pornográfiára), sot távoli országok rádiómusorai is hallgathatók. Az ügyesebb gépek segítségével egy hazai érdeklodo akár a Los Angeles-i helyi televízió musorát is megnézhetjük, sot rögzíthetjük is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.