Gyurcsány: él a stabilizációs csomagra vonatkozó javaslat

London |

<p>A német ellenkezés dacára "nagyon is él" a 180 milliárd eurós közép-kelet-európai stabilizációs programra tett magyar javaslat, idézte a szerdai Financial Times Gyurcsány Ferencet.</p>

A magyar kormányfő, aki Londonban tett előző napi látogatása során nyilatkozott a gazdasági napilapnak, kijelentette: a terv "nem halott", és ő azt próbálja megértetni Európával, hogy a globális válság globális választ, az európai válság európai választ igényel.

A Financial Times szerint Gyurcsány Ferenc, aki "elszigeteltnek tűnt" a hétvégi brüsszeli informális EU-csúcson, azt mondta: javaslatai némelyikéhez bírja Gordon Brown brit kormányfő és Nicolas Sarkozy francia elnök "hallgatólagos támogatását".

Elismerte: Angela Merkel német kancellárnak több biztosítékra van szüksége arra, hogy nem a német adófizetőktől várják a pénzt. A magyar miniszterelnök szerint például az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) "aktivitásának megháromszorozásával" 20-40 milliárd euró többletpénz érkezhetne a térségbe.

A kormányfő szerint terve keretet adna olyan támogatási programok életbe léptetéséhez, amelyeket az egyes országok igényei szerint alakítanának ki.

Gyurcsány Ferenc már előző nap, a londoni látogatás során is azt mondta újságíróknak: Magyarország nem gondolja, hogy "konfekcióruhába kell öltöztetni valamennyi országot".     Hangsúlyozta: a régiónak vannak sajátosságai, de nagyon jelentősek a különbségek az egyes országok között. Éppen ezért - mint mondta - átfogó, az egyes szereplők összehangolt fellépését igénylő programra van szükség.

A Financial Timesnak adott interjúban a miniszterelnök kijelentette: a terv a térségi bankok sürgősségi likviditási és tőkepótlására, valamint a fizetőképesség erősítésére és a nem teljesítő hitelállomány eltávolítására összpontosítana, emellett "világos és agresszív" eurócsatlakozási menetrendet is tartalmazna az EU-tagállamok és a tagjelölt országok számára.

Gyurcsány Ferenc szerint Magyarország nem "felvizezni" szeretné az euróövezeti belépési feltételrendszert, hanem fel akarja gyorsítani a folyamatot.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?