Forint alapú új autó lízing 10% THM-mel és fix kamattal

hitel

Ha céges autó vásárlásáról van szó, ma már számos lehetőség közül választhatunk. A legfontosabb, hogy egyáltalán nem szükséges, hogy a teljes összeget a vállalati tartalékokból vagy likviditásból finanszírozzuk, és vannak igazán vonzó konstrukciók, mint amilyen a fix kamattal rendelkező nyílt végű lízing is.

 

Mi az a céges autó lízing?

Amikor az emberek meghallják a "lízing" szót, hajlamosak azt gondolni, hogy ez a nagyvállalatok és a tehetős magánszemélyek számára van fenntartva, de az igazság és a valóság egészen más. Ma már olyan vonzó konstrukciók közül lehet választani, mint a céges autó lízing, amelyeket könnyen megtalálhatunk az olyan oldalakon, mint a Lizingo.hu.

Hogyan működik a gyakorlatban? A lízing úgy vehető igénybe, hogy a bank kifejezetten nekünk vásárolja meg az általunk választott járművet, amely lehet új autó vagy akár egy 17 éves, használt autó is. Az önerőn felül fennmaradó vételárat a bank finanszírozza meg és legfeljebb 84 hónapos futamidő alatt kamatostul kell visszafizetni azt.

A járművet tehát 100%-ban a mi vállalkozásunk használja majd, így üzembentartóként a forgalmi engedélyben is mi fogunk szerepelni. Zárt végű lízing esetén a futamidő végén a tulajdonjog is automatikusan a cégünkre száll át.

Fontos, hogy a nyílt végű lízing gyakran a legköltséghatékonyabb megoldás a vállalatok számára. Ha a legtöbb pénzt szeretnénk megtakarítani, akkor keressünk egy 2-3 éves, keveset futott, garanciális, törésmentes, zöld rendszámmal ellátott autót, amiről 27%-os áfával kiállított számlát ad az eladója. Ezen céges autó lízingjéhez pedig válasszunk egy 48 hónapos futamidejű, nyílt végű lízing konstrukciót.

Melyek a nyílt végű lízing legfőbb előnyei a vállalkozások számára?

Az egyik legfontosabb az áfa-visszatérítés: 2012. január 1. óta az áfa törvény lehetővé teszi, hogy áfa-levonást alkalmazzunk, ha nyílt végű lízinggel "vásárolunk" céges autót.

Miért lehetséges ez? Ez a megoldás áfa szempontjából nem minősül vásárlásnak. Ennek az az oka, hogy mi csak a futamidő végén döntünk arról, hogy kié lesz a jármű, azaz mi vásároljuk-e meg a banktól maradványértéken.

A nyíltvégű lízinget ezért nem vásárlásnak, hanem szolgáltatásnyújtásnak tekintik, azaz az áfatartalom még személyautó vagy motorkerékpár esetében is levonásra kerülhet. A maradványérték már a szerződéskötés során meghatározásra kerül, így előre kalkulálhatunk vele. A maradványérték összege annál kisebb lesz, minél hosszabb a futamidő.

Ez a rendszer kétszeresen is előnyös

Nemcsak azért érdemes a nyílt végű lízinget választani, mert az áfa visszaigényelhető, hanem azért is, mert a megkapott hitel áfa része után nem kell kamatot fizetni. Ez a zárt végű lízinghez képest akár 10-20%-os kamatmegtakarítást is jelenthet, ami már nem elhanyagolható különbség.

A jelentkezéskor fontos, hogy minden feltétel teljesüljön, például a jármű nyolc évnél fiatalabb legyen, az önrész 20% és 60% közé essen, a vállalkozás hitelképessége is megfelelő legyen, és az autóról kiállított számla is 27%-os áfával kerüljön kiállításra.

Ha ezek a feltételek teljesülnek, már csak meg kell találni a megfelelő ajánlatot a Lizingo.hu kínálatában a nyílt végű lízing folyamatának megkezdéséhez.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?