Vigyázzunk az internetes egészségügyi információkkal
2022. június 9. 08:30

Ez, különösen egészségügyi kérdésekben, rengeteg téves információhoz vezethet – állapították meg a Halle-wittenbergi Martin Luther Egyetem és az oroszországi Uráli Szövetségi Egyetem kutatói. A kutatók a 30 leggyakoribb egészségügyi kérdésre kihozott tíz első keresési eredményt elemezték. Azt vizsgálták, hogy a válaszok mennyire helytállók és mennyire felelnek meg a tudományos standardoknak. Az eredmény kiábrándító volt, hiszen az egyik ismert kereső az esetek közel egyharmadában olyan terápiákról, illetve gyógyszerekről állította, hogy azok egy bizonyos betegség kezelésére alkalmasak, amelyek esetében erre semmilyen tudományos bizonyíték nincsen. Az esetleges veszélyekre vonatkozó figyelmeztetéseket pedig mindössze tíz százalékában találtak.
(tgym)
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.