Aki tájékozódni szeretne, kérdése van, manapság szinte automatikusan az internetet veszi igénybe, és tetszőleges keresőprogramot használ.
Vigyázzunk az internetes egészségügyi információkkal
Ez, különösen egészségügyi kérdésekben, rengeteg téves információhoz vezethet – állapították meg a Halle-wittenbergi Martin Luther Egyetem és az oroszországi Uráli Szövetségi Egyetem kutatói. A kutatók a 30 leggyakoribb egészségügyi kérdésre kihozott tíz első keresési eredményt elemezték. Azt vizsgálták, hogy a válaszok mennyire helytállók és mennyire felelnek meg a tudományos standardoknak. Az eredmény kiábrándító volt, hiszen az egyik ismert kereső az esetek közel egyharmadában olyan terápiákról, illetve gyógyszerekről állította, hogy azok egy bizonyos betegség kezelésére alkalmasak, amelyek esetében erre semmilyen tudományos bizonyíték nincsen. Az esetleges veszélyekre vonatkozó figyelmeztetéseket pedig mindössze tíz százalékában találtak.
(tgym)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.