Válogassunk okosan a kozmetikai szerek között!

Ma már számos izzadásgátló, a testszagot közömbösítő készítmény közül választhatunk, ám a választást megnehezíti, hogy a vásárlók többsége nem tudja, melyik terméktől mit várhat.
A spray előnye: praktikus, hiszen egyetlen nyomással tudjuk egyenletesen eloszlatni az illatosítani kívánt testfelületen az illatanyagot.

Ma már számos izzadásgátló, a testszagot közömbösítő készítmény közül választhatunk, ám a választást megnehezíti, hogy a vásárlók többsége nem tudja, melyik terméktől mit várhat.

A spray előnye: praktikus, hiszen egyetlen nyomással tudjuk egyenletesen eloszlatni az illatosítani kívánt testfelületen az illatanyagot.

A pumpás dezodor környezetbarát termék, emellett tovább is tart, mint a spray.

A golyós dezodor takarékos, hiszen az illatanyag fele nem kerül a levegőbe, hanem csak arra a testtájra, amelyet illatosítani szeretnénk.

A deo-sticket leginkább a férfiak kedvelik, mert nem folyik, használata pedig kellemes, frissítő érzéssel jár.

A túlérzékeny bőrűek számára a krémdezodor használata javasolt, hiszen a krémben lévő hatóanyagok nemcsak az izzadást mérsékelik, hanem a kórokozókkal szemben is védelmet nyújtanak. A gyógynövényboltokban ma már kaphatók természetes szerekből készült dezodorok is, próbálkozzunk meg bátran velük.

Ma már léteznek úgynevezett dezodoráló szappanok is, amelyek különösen a hónalj és az ágyék tisztán tartásában hatékonyak. Ha nincs lehetőségünk napközben többször letusolni, mielőtt újabb adag illatosítóval felfrissítjük, illatossá tesszük magunkat, nedves törlőkendővel (babatörlőkendővel) tisztítsuk meg a hónaljunkat, törüljük át a hajlatainkat, így eltávolítjuk a baktériumokat.

Az izzadásgátlónak nevezett termékek az illatosítókkal, dezodorokkal szemben valóban gátolják a verejték termelődését, mégpedig a bennük lévő alumínium-klorohidrát nevű vegyi anyagnak köszönhetően.

Nem eléggé köztudott, hogy nyáron a különféle testápolók használatával mintegy lefedjük a pórusokat, így az izzadásra hajlamosaknak használatuk csak mértékkel javasolt.

A kánikula, a verejtékezés elleni védelemben igen fontos szerepe van a nyáron viselt ruhák és fehérnemű alapanyagának. Akik nehezen viselik el a nyári forróságot, szenvednek az állandó verejtékezéstől, azok a különféle műszálas holmik helyett inkább a szellős, jó nedvszívó képességű, „lélegző”, természetes alapanyagból készülteket (például pamut) válasszák a nyári kínálatból. A fokozott hónaljizzadást némileg mérsékelheti a fitotékákban, gyógynövényszaküzletekben kapható gyógynövénykeverék.

A lábbelik vásárlásakor is inkább a bőrből készült szandált, papucsot válasszuk a műanyagból készültek helyett. S persze ne feledkezzünk meg a ruházatunk tisztántartásáról, a cipőink szellőztetéséről (esetleg fertőtlenítéséről), hiszen a csípős, kellemetlen izzadságszagot a ruhaneműk, cipők is felveszik. (T. P. I.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?