Kevés olyan felnőtt ember van, aki még soha életében nem volt beteg. Tudjuk, hogy minden betegség – ilyen-olyan mértékben – árt a szerveinknek, s a károsodások az évek során felhalmozódnak, a szervezet elhasználódik, ha úgy tetszik: megöregszik.
Valóban csodafegyver az őssejt?
Sokakban talán félelmet kelt már maga a kifejezés is, de csak azért, mert a laikus ember még mindig keveset tud róla. Most megpróbáljuk fellebbenteni a képzeletbeli fátylat, és bemutatni, mit is tud ez a különleges képességű sejt.
Az igazi csoda akkor történik, amikor a férfi és a női ivarsejt találkozik, vagyis a fogantatás pillanatában. A megtermékenyülés utáni 15. napon a sejtek, jobban mondva az őssejtek osztódni kezdenek. Ám ez nem egyszerű, hanem különleges, pontosan meghatározott osztódás: némelyek idegsejtekké, izomsejtekké, bőrsejtekké, vagy egyéb sejtekké válnak. A szervek kialakulásához tehát őssejt kell, amely azon kívül, hogy „építi” a szerveket, regenerál is, vagyis ha a szerv károsodik, a hibát ki tudja „javítani”. Ennek csak egy feltétele van: az őssejtnek el kell jutnia a beteg szervhez.
Kutatások igazolják, hogy ha például szívinfarktus után őssejteket juttatnak a megfelelő területre, regenerálódik a károsodott szövet, s helyreáll a szívműködés. A kutatások felcsillantották a reményt, hogy a jövőben talán a rettegett Alzheimer- vagy Parkinson-kórban szenvedőknek, a cukorbetegeknek és a leukémiásoknak is segíthetnek az őssejtek.
Tudni kell, hogy őssejt köldökzsinórvérből és gerincvelőből nyerhető. Mit tegyen az, akinek a köldökzsinórvérét, vagyis az őssejtjeit nem konzerválták? Őket nem védhetik az őssejtek? De igen, számukra is van megoldás. Őssejtek termelődnek a felnőtt szervezetben is, mégpedig a gerincvelőben, csak nem könnyű őket elkülöníteni. A véráramba kerülve ezek az őssejtek ugyanúgy regenerálják a szerveket, tehát egyenértékűek a magzati őssejtekkel. Ám minden öregszik, így a csontvelő is, aminek az a következménye, hogy az évek múlásával egyre kevesebb őssejt termelődik. Pedig épp idősebb korban lenne nagy szükség arra, hogy a szervezet bármely pontján elvégezzék a szükséges korrekciókat. Minél több őssejt termelődik, és kerül a véráramba, annál nagyobb az esélye annak, hogy szervezetünk képes megújulni, annál valószínűbb, hogy a károsodott szervek állapota javul. De vajon lehet-e serkenteni az őssejtek termelődését?
A „mindentudó” étrendkiegészítő
Néhány évvel ezelőtt egy kanadai kutatócsoport elsőként jött rá, hogy a kék–zöld alga az őssejtek többlettermelésére serkenti a gerincvelőt. Néhány magyarországi kutató ennek a hírnek a nyomán más anyagokat is tesztelni kezdett, s rájött, hogy például a körömvirág és a fokhagyma is jelentős mértékben fokozza az őssejtek termelődését.
E kutatás eredményeképpen fejlesztették ki a Olimpiq stemXcell étrendkiegészítőt. Senki ne gondolja, hogy csodaszert fedeztek fel a kutatók, ám azt mindenképpen el kell mondani, felmérések bizonyítják, hogy hatására a gerincvelő több őssejtet termel. Mit jelent ez az ember számára? Azt, hogy felgyorsul a szervezet természetes regenerációja, magyarán: megerősödik öngyógyító képessége.
A Olimpiq stemXcell tulajdonképpen nemcsak arra „veszi rá” a szervezetet, hogy több őssejtet termeljen, hanem „elintézi”, hogy védőanyaggal ellátva „elvezesse” oda, ahol éppen szükség van rá – mondta a kutatócsoport vezetője.
Az Olimpiq stemXcell kifejlesztésével megdőlni látszik az az elmélet, miszerint nem lehet az őssejtek számát növelni a szervezetben. Ezzel az étrendkiegészítővel óriási lehetőséget kap az ember: erősítheti szervezete öngyógyító képességét, amivel sok-sok szenvedéstől szabadulhat meg.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.