A karcsú kígyóuborka az egyik legkedveltebb zöldségnövény, melyet egész évben kapni a piacon. A szabadföldi fürtös uborka sokkal ízesebb, és szinte egész nyáron szedhető.
Az uborkát szinte mindenki szereti, leginkább nyersen, a legkülönfélébb savanyúságok alkotórészeként, és főtt ételekben is megízlelhető.
Uborka: szépítő, frissítő zöldség
Az uborkát szinte mindenki szereti, leginkább nyersen, a legkülönfélébb savanyúságok alkotórészeként, és főtt ételekben is megízlelhető.
A piacon, üzletben a hibátlan, sötétzöld, tapintásra kemény terméseket válasszuk ki. A későn termő zöldséguborkáknak sárgás végei is lehetnek, ez jellemző a majdnem túlérett, de még jóízű uborkára is.
A friss uborkát tároljuk hűtőszekrényben vagy hűvös kamrában, a feldarabolt uborka vágási felülete hamar megfonnyadhat, ezért tekerjük fóliába, és úgy hűtsük.
Az uborka igen gazdag ballasztanyagokban, tartalmaz fehérjét, szénhidrátot, zsírt, káliumot, kalciumot, foszfort, magnéziumot, vasat, jódot, A-, B1-, B2-vitamint, niacint, folsavat. Előnye, hogy nátriumban szegény és 10 dkg mindössze 15 kcal energiát tartalmaz.
Az uborka levét a gyógyászatban egyes bőrápoló krémek (nyugtató, bőrpuhító, tisztító hatású) alapanyagaként használják.
Nemcsak szépítőszernek használják, de gyógyítani is lehet vele. Az uborkalé vagy uborkapép jótékony hűsítőként hat még az erős fájdalommal járó méhcsípésre is.
Ha a napégette bőrre uborkát helyezünk, nem hólyagosodik fel, mert az uborkában gyulladáscsökkentő anyagok is vannak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.