Kapás Boglárka
Sztárok életmódja: Bogi teljes gőzzel készül Tokióba
A világ- és Európabajnok Kapás Boglárka decemberben a kaposvári országos úszóbajnokságon a 200 méteres pillangóúszás döntője előtt rosszul lett, így nem is tudott indulni.
A 27 éves úszónő nem kis ijedtséget okozott, mert rajthoz akart állni, jobb időt szeretett volna úszni, de aztán mégis lebeszélték róla. Bogi a közösségi médiában számolt be arról, hogy mi volt a rosszullét oka. Kiderült: ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy a kitűnő úszó tavasszal több úszótársával együtt koronavírus-fertőzésen esett át.
„Ez az e´v mindenkinek nagyon nehéz, sok akadály gördült elénk. A döntőt Kaposvárott sajnos ki kellett hagynom: az előfutamban biztató időt sikerült úsznom, de a rajt előtt nem éreztem jól magam, és bár nagyon nehéz döntés volt, megértettem, hogy az egészség az első. Tavaly diagnosztizálták nálam a Hashimoto thyreoiditis autoimmun pajzsmirigybetegséget, amelynek lehetnek olyan tünetei, mint amit a rajt előtt és az elmúlt másfél hétben is többször éreztem” – írta közösségi oldalán a riói olimpia 800 méteres gyorsúszásának bronzérmese. A Hashimoto thyreoiditis, más néven krónikus pajzsmirigygyulladás autoimmun betegség, ezek közül is a leggyakoribb. Nőknél a betegség lényegesen gyakoribb, mint férfiaknál, 25-30 felnőtt nő közül 1 szenved ennek a betegségnek valamelyik formájában. Általában pajzsmirigy-megnagyobbodással, strúmával jár, a pajzsmirigy bizonyos sejtjeit károsítja, ami által pajzsmirigy- alulműködés alakulhat ki. A betegség korai felismerése azért is fontos, mert jelentős kockázati tényezője lehet az ischemiás szívbetegség. A Hashimoto áll gyakran a meddőség, a menstruációs zavarok hátterében is.
Kapás azóta jobban érzi magát, s teljes gőzzel készül élete negyedik, tokiói olimpiájára. Úgy gondolja, ha két másodpercet le tudna faragni az eredményéből, akkor Rióhoz hasonlóan ismét érmes lehetne. Felkészülését ebben a szellemben kezdte, nyolc válogatott társával együtt idén kétszer három hetet töltött Dubaiban. Az állóképesség megalapozása volt a cél, s az, hogy ráálljon arra az edzésbeosztásra, ami nagyjából a tokiói olimpiai úszóversenyek menetrendjét szimulálja.
(urbán)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.