Amikor víz alá merülünk, a víz az orrunkba, onnan az orrmelléküre-geinkbe, elsősorban az arcüregünkbe juthat.
A bekerült folyadék enyhén szólva nem steril. A következmény, különösen ha ez az eset gyakrabban ismétlődik vagy ha már eleve náthásak voltunk, az érintett arcüreg gyulladása lehet.
A bekerült folyadék enyhén szólva nem steril. A következmény, különösen ha ez az eset gyakrabban ismétlődik vagy ha már eleve náthásak voltunk, az érintett arcüreg gyulladása lehet. Ennek a jelei jól felismerhetőek: bőséges orrfolyás. Arcfájdalom, amely különösen a fej előrehajtásakor fokozódik. A gyulladás laboratóriumi vizsgálatokkal és képalkotó eljárásokkal (röntgennel) is kimutatható. A már kialakult gyulladást amellyel egyébként ajánlott gégészhez fordulni, nyákoldókkal, nyálkahártya-lelohasztó szerekkel, esetleg antibiotikumokkal lehet kezelni. Mindenképpen érdemes azonban a megelőzéssel törődni: mindenekelőtt ne menjünk náthásan uszodába, és ne csak magunk miatt! Ha érzékenyek vagyunk, ússzunk úgy, hogy a fejünk kint van a vízből. Igaz, ez nem nagyon „sportos“, ám a betegség elkerülése szempontjából annál célirányosabb úszásmód.
Ha a víz alatt tartott fejjel úszunk , ügyeljünk arra, hogy amíg a fejünk a víz alatt van, hosszan, egyenletesen fújjuk ki az orrunkon a levegőt. Ilyenkor ugyanis a víz nem tud bemenni az orrunkba, másrészt ez légzési gyakorlatnak sem utolsó.
Miután kimentünk a partra, alaposan fújjuk ki az orrunkat.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.