Brit kutatók felfedezték, hogy a méhlepény élősködőként viselkedik, hogy elkerülje az anyai immunrendszer támadását. A méhlepény szerepe a terhesség alatt alapvető fontosságú, ez jelenti a kapcsolatot az anya és a magzat között.
Nagy lehetőség a fejlődésre
A kutatók azt már tudták, hogy a méhlepény (placenta) kiválaszt egy apró fehérjét, a neurokinin B-t (NKB), amelynek szintje pre-eklampszia esetén jelentősen megemelkedik. További kutatások során kiderült, hogy a méhlepényben található NKB egy foszfokolin nevű molekulát tartalmaz, amelyet a gyűrűsféreg nevű élősködő is használ, hogy a gazdaállat immunrendszerének támadását kivédje. A méhlepényben található legtöbb fehérje felületén kimutatható ez a molekula, amely ezeket a fehérjéket elrejti a befogadó szervezet immunrendszere elől. Ha ki lehetne dolgozni egy olyan mechanizmust, amely felismerhetetlenné tudna tenni sejteket az immunrendszer számára, akkor egy sor betegség kezelése megoldható lenne.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.