A The Wall Street Journal egyik májusi számában Robert B. Zoellik, az Egyesült Államok EU-képviselője cikket közölt, amelynek lényege: az Egyesült Államok Argentínával, Kanadával és további tíz országgal együtt kérte az Európai Uniót, oldja fel a génkezelt mezőgazdasági termékekre vonatkozó moratóriumot.
Mezőgazdasági forradalom előtt
A tudományos kutatások bebizonyították, hogy ezek az élelmiszerek biztonságosak és nagyon jó minőségűek. Az érem másik oldala, hogy ezzel a moratóriummal az amerikai farmerek évente több milliárd dollárt veszítenek. Európának a biotechnológia nélkül is elég erős a mezőgazdasági termelése, ami a jó éghajlati viszonyoknak és a hagyományos mezőgazdasági technológiák tudományos kutatásai eddigi eredményeinek köszönhető. Az öreg kontinens részéről kétségkívül érezhető tartózkodás a génkezelt élelmiszerekkel szemben. Az Európai Uniónak végülis el kell majd dönteni, feloldja-e vagy nem a moratóriumot. Ha feloldja, veszélybe sodorja saját mezőgazdasági termelését, ha nem, amerikai szankciókra számíthat. Ilyen megvilágításban valóban egy amerikai-európai „hideghárború“ körvonalai rajzolódnak ki.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.