Mezőgazdasági forradalom előtt

A The Wall Street Journal egyik májusi számában Robert B. Zoellik, az Egyesült Államok EU-képviselője cikket közölt, amelynek lényege: az Egyesült Államok Argentínával, Kanadával és további tíz országgal együtt kérte az Európai Uniót, oldja fel a génkezelt mezőgazdasági termékekre vonatkozó moratóriumot.

A The Wall Street Journal egyik májusi számában Robert B. Zoellik, az Egyesült Államok EU-képviselője cikket közölt, amelynek lényege: az Egyesült Államok Argentínával, Kanadával és további tíz országgal együtt kérte az Európai Uniót, oldja fel a génkezelt mezőgazdasági termékekre vonatkozó moratóriumot. Véleménye szerint a világ mezőgazdasági forradalom előtt áll. A biotechnológia növelheti a mezőgazdasági termelést és csökkentheti a mezőgazdasági termékek árát, ám nem utolsósorban javíthatja a fogyasztók egészségi állapotát. Zoellik megemlíti továbbá, hogy világszerte csaknem fél millió gyermek veszíti el látását, mert szervezetük nem jut kellő mennyiségű A-vitaminhoz. Ott, ahol nincs megfelelő élelmiszer, ahol kegyetlenek az időjárási viszonyok, a mezőgazdasági termelés biotechnológiával történő növelésével több millió ember nyerheti vissza egészségét. Az Európai Unió az utóbbi években figyelmen kívül hagyta az általánosan elfogadott szabályokat, nem vette figyelembe tudományos bizottságainak véleményét és megtiltotta a génkezelt élelmiszerek alkalmazását.

A tudományos kutatások bebizonyították, hogy ezek az élelmiszerek biztonságosak és nagyon jó minőségűek. Az érem másik oldala, hogy ezzel a moratóriummal az amerikai farmerek évente több milliárd dollárt veszítenek. Európának a biotechnológia nélkül is elég erős a mezőgazdasági termelése, ami a jó éghajlati viszonyoknak és a hagyományos mezőgazdasági technológiák tudományos kutatásai eddigi eredményeinek köszönhető. Az öreg kontinens részéről kétségkívül érezhető tartózkodás a génkezelt élelmiszerekkel szemben. Az Európai Uniónak végülis el kell majd dönteni, feloldja-e vagy nem a moratóriumot. Ha feloldja, veszélybe sodorja saját mezőgazdasági termelését, ha nem, amerikai szankciókra számíthat. Ilyen megvilágításban valóban egy amerikai-európai „hideghárború“ körvonalai rajzolódnak ki.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?