Bizalmat ébreszt, ha a fogorvosnak jók a fogai, ha a fodrásznak csinos a frizurája, vagy ha a butik eladója kifogástalanul öltözött. Ugyanez igaz lehet az orvosra is, akinek normális a testsúlya, ez magyarázza azt, hogy akik túlsúlyosak, ritkábban javasolják a fogyókúrát elhízott betegeiknek.
A Johns Hopkins Egyetemhez tartozó közegészségügyi intézet vizsgálatában 500 alapellátásban dolgozó orvos vett részt. Megállapították, hogy az orvosok saját testsúlya befolyásolja, hogyan foglalkoznak betegeik súlyproblémáival. A túlsúlyos vagy elhízott orvosok ritkábban tárgyalták meg kövér betegeikkel a túlsúly problémáit. Sőt, mi több, a kutatók szerint bár az orvosok 93%-a állapított meg betegénél túlsúlyt, de a maradék 7% csak akkor, ha saját testsúlyuk azonos vagy kevesebb volt elhízottként diagnosztizált betegeikén. A tanulmány egy korábbi vizsgálatra épül, mely kimutatta, hogy az orvos dohányzása befolyásolja a betegeknek adott tanácsot.
Azok az orvosok, akik maguk is rágyújtanak, ritkábban javasolják a leszokást dohányos betegeiknek. Az eredmények azt is megmutatták, milyen bonyolult az orvos-beteg kapcsolat, és felvetik, hogy a kizárólag a betegre irányuló erőfeszítések túl egyoldalúak. Sőt, az orvosok ugyanolyan kövérek, mint a többi amerikai: a tanulmány szerint 53% túlsúlyos vagy elhízott, a népesség 64%-ával szemben. Ez azt jelenti, hogy az orvosok testsúlya szerepet játszik az elhízási járvány több szintjén is. Azzal, hogy saját testsúlyuk nem egészséges, elmulasztják azt a lehetőséget, hogy segítséget nyújtsanak betegeik egészséges életmódjához, és ahhoz, hogy elkerüljék a krónikus túlsúllyal járó betegségeket. A tanulmány azt mutatja, hogy az orvos testi jellemzői sokkal jobban befolyásolják betegei gondozását, mint azt korábban gondoltuk.
A legtöbb szakértő szerint a táplálkozási és testmozgási szokások megváltoztatása minden hosszú távú fogyókúra kulcsa.
(informed)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.