inél kevesebb mérgezőanyag halmozódik fel a szövetekben, annál hatásosabban képes immunrendszerünk dolgozni. Magyarul: a betegségre való hajlam csökken, a jó közérzet pedig növekszik.
Itt az ideje a tisztítókúrának
A természetgyógyászatban az orvosok a testünkben felhalmozódó káros anyagokat nem túl jól csengő szóval, gyűjtőnéven méregnek nevezik. Nézzük, mi is rejtőzik a szó mögött, és honnan származnak a mérgek? A fogalom ebben az esetben a környezetünkben jelen lévő káros anyagokat, vegyszereket, növényvédő szerek maradványait és a nehézfémeket takarja, melyeket lélegzéssel (kipufogógázok) és táplálkozással „veszünk magunkhoz“. A nehézfémek esetében újabb két rendkívül jelentős rizikófaktorral kell számolnunk: az amalgám anyagú fogtömésekkel, melyek higanyt, és a cigarettával, mely kadmiumot tartalmaz.
GYORS MÉREGTELENĺTŐ MÓDSZEREK
Tudományosan eddig nem volt igazolható, hogy ezek a mérgek hol és hogyan hatnak testünkre. Ma azonban többet tudunk már. ĺgy például bebizonyosodott, hogy a higany főleg az agysejtekben halmozódik fel, és ott károkat okozhat. Tünete többek között erős fejfájás és koncentrációs zavar lehet. Az orvostudomány egészen a közeli múltig meg volt róla győződve, hogy a méreganyagok legtöbbje szervezetünkben állandóan tovább halmozódik. Ma már tudjuk, hogy ez nem igaz, tény viszont, hogy ez a lebomlás csak nagyon lassan megy végbe. ĺgy például az agyban felhalmozódott higanynak 20 év alatt csupán a fele távozik el. Jó hír viszont, hogy a gyógyászat már több hatásos kezelési módszert ismer, mellyel szervezetünk méregtelenítését gyorsítani lehet.
A természetgyógyász szemléletű orvosok kétféle kezelési stratégiát különböztetnek meg. Az egyikhez azoknak a környezeti mérgezéseknek a kezelése tartozik, melyek nyilvánvaló betegségekhez – kimerültség, idegműködési zavarok, hajhullás – vezettek. Az ebbe a kategóriába tartozó gyógymódokat természetesen kizárólag szakorvosok alkalmazhatják.
Léteznek azonban olyan lehetőségek és terápiás eljárások is, melyek segítségével a méreganyagok felhalmozódását és távozásuk meggyorsítását mindenki maga is el tudja végezi. Az alábbiakban megismerkedhetnek szervezetünk méregtelenítésének leghatásosabb módszereivel és anyagaival, melyekkel gyengéden és mellékhatások nélkül tisztíthatjuk meg testünket.
SZELÉN
Megakadályozza testünkben a kadmium lerakódását. Napi szükségletünket egy maréknyi napraforgómag fedezi.
MAGNÉZIUM
Megköti szervezetünkben a nehézfémeket és vegyszereket, majd kimossa őket. Javaslat: naponta együnk magnéziumban gazdag búzacsírát, például a salátához.
ORBÁNCFŰTEA
Kioldja a testsejtekből az immunrendszert károsító méreganyagokat. Javaslat: a tél beköszönte előtt négy hétig igyunk belőle esténként egy-egy bögrével.
LAPACHO TEA
Az egyik leghatékonyabb salaktalanító és immunerősítő tea. 4-6 hétig napi 0,50 liternyit kortyolgassunk el belőle.
OLĺVAOLAJ
Megszabadítja a nyálkahártyát a belélegzett oldószerektől (pl. festékek). Javaslat: festés, lakkozás után öblögessük át vele egy percig a szánkat.
BORÓKA
Különösen jó vízhajtó, és így segít eltávolítani a mérgeket. Javaslat: 28 napig szedjünk kúraszerűen napi három kapszula borókaolajat.
PÁFRÁNYFENYŐ-KIVONAT
Elsősorban az agyból oldja ki a nehézfémeket, például a higanyt. Javaslat: szedjünk kúraszerűen évente három hónapig gingkokivonatot.
KALCIUM
A legjobb eszköz a vegyi anyagok (például formaldehid) eltávolítására. Javaslat: kalciumpreparátumok helyett ehetünk szezámmagot, szóját vagy diót.
PARAFFINOLAJ
Nem mérgező kémiai olaj, mely elsősorban a béltraktust tisztítja meg a vegyszerektől. Javaslat: az orvossal való megbeszélés után pár napig együnk 3x1 teáskanálnyit.
C-VITAMIN
Megakadályozza, hogy a méreganyagok szervezetünkben aktívvá váljanak. Napi két friss narancs, vagy 200 mg C-vitamin fedezi a szükségletünket.
A víz a legjobb szállítóeszköz a káros anyagok szervezetünkből való kimosására. Legjobb, ha naponta 2-3 folyadékot igyunk.
SEGĺT A GYÜMÖLCS
A gyümölcsök a természet sokszínűségéről árulkodnak. Tápanyagok, vitaminok és ásványi anyagok bőségesen megtalálhatók bennük. Mivel a legtöbb gyümölcs 80-85 százaléka víz, kevés bennük a kalória. Ezért fogyókúrához,méregtelenítéshez különösen a meleg nyári napokon ideálisak.
Miben rejlik erejük? Olyan szénhidrátokat tartalmaznak, amelyek szinte nem is igényelnek emésztést. Cukortartalmuk egyből a vérbe kerül, és azonnal energiát szolgáltat. Ne feledkezzünk meg magas rostanyag-tartalmukról se! A duzzadóképes pektin megköti a koleszterint és a salakanyagokat. ĺme két gyümölcs, amelyből az idén bőségesen termett:
ŐSZIBARACK
A gyümölcsök királyának nevezik. A jó minőségű barack lédús és kellemesen édes. Egy érett őszibarack energiával tölti el a testet és a lelket, bőségesen tartalmaz A-, B- és C-vitamint éppúgy, mint káliumot, kalciumot, magnéziumot és cinket. A kedvező kálium-nátrium aránynak köszönhető vértisztító hatása. Erőteljes vizelethajtó, és ezáltal tehermentesíti a tüdőt, szívet és a keringést.
DINNYE
Mindegy, hogy görög- vagy sárgadinnye: kis ásványvízüzemnek tekinthetjük, mert 95 százalékos víztartalma mellett számos ásványi anyag megtalálható benne. A sárgadinnye háromszoros szívvédő hatású: magas karotin- és C-vitamin-tartalma védi a szív koszorúereit, a kálium többek között az alacsony vérnyomásról gondoskodik, az adenozin nevű anyag pedig lassítja a véralvadást, s ezáltal véd a trombózis ellen. A görögdinnye rákellenes növényi anyagokat tartalmaz, mint karotint és likopint. Mindkét dinnye vizelethajtó és tisztítja a vesét.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.