Ha héjában főzzük, zöldség...

A krumpli ásványi anyagokban igen gazdag. Sajnos a rossz elkészítési módnak köszönhetően ebből általában csak keveset hasznosít a szervezetünk.

Elejét vehetjük az ásványok kioldódásának, ha héjába főzzük meg, és úgy hasznosítjuk.

Gyógyhatása

A krumpliban sok vitamin nem található ugyan, de sokféle ásványt tartalmaz. A gyógyításra nemcsak a nyers, hanem a főtt krumpli is hasznos. A főtt krumpli keményítőnek számít, mert anyagcsere-végterméke sav. Ha azonban héjában főzzük, az ásványok megmentésével lúgos végterméket kapunk. Ilyen esetekben a krumpli nem a keményítők, hanem a zöldségek közé sorolódik. A sav-lúg egyensúlyozására zöldségfélét, illetve nyers krumplit fogyasztunk.

Méregtelenítő

A krumpli szerves keményítő-tartalma kitűnően párosul a benne levő sok ásvánnyal. Olyan tulajdonsága van, amely megtisztítja a testet a nehéz fémektől, akár a munkahelyen történik a mérgezés, akár a forgalom által felhalmozott levegőből jut a szervezetünkbe. Évente néhány napos tisztítókúrát minden nagyvárosban élő lakónak kellene tartania, hogy felszabadítsa az amúgy is terhelt májat. Naponta két fél pohár krumplilé elegendő, más zöldséglé ízesítésével.

Gyulladásra, gennyes sebre

A tiszta keményítő kitűnő szer a test bármely részén előforduló gennyes sebekre. Ha még nem fakadt ki a seb, várjunk addig, amíg megérik.

Akkor fertőtlenítsünk egy tűt és szúrjuk ki a sárga részt, majd előre elkészített borogatást helyezzük a sebre, a borogatás krumplilében áztatott ruha, amire nyers pépet is tehetünk, majd erre ismét ruhát. ĺgy bekötjük a sebet és várunk, amíg megszárad a borogatás. Addig ismételjük az eljárást, amíg a seb össze nem húzódik. Mindezt nagyon tisztán végezzük, nehogy újabb fertőzést okozzunk. Amikor kitisztult a seb, alkohollal, jóddal vagy három- százalékos hidrogénnel mossuk körül a sebet.

Székrekedés

A krumpli kitűnő ellenszere a székrekedésnek. Ezt finom rostjának köszönhetjük. A főtt krumpli magas káliumtartalma serkenti a bélműködést. A krumplipürét hatékonyan alkalmazhatjuk a téli egyhangú ételtől kapott székrekedés megszüntetésére.

Epekő

Alaposan mossuk meg a krumplit, hámozzuk meg, és a héját egy órán át lassan forralva főzzük. Amikor kihűlt, a levét öntsük le, és naponta kétszer, háromszor fogyasszunk egy fél pohárral belőle a pohár másik felét pótoljuk ízesebb zöldség lével. Az epekövek a széklettel távoznak.

Gyomorfekély és bélgyulladás

A krumpli kicentrifugázott nyers keményítője jó hatással van az emésztőszervek gyulladásos megbetegedéseire. Csupán fél pohárral kell fogyasztani étkezés után. A másik felét ajánlatos pótolni káposzta vagy savanyú káposzta levével, ami ugyanazt a célt szolgálja.

Húgyhólyag- és vesegyulladás

A húgyhólyag- és vesegyulladás nagyon könnyen jelentkezhet, különösen hideg időben vagy fölfázástól. A jele nem a kimondott fájdalom, inkább éles nyilallás az alhasi részen és folytonos inger a vizelésre. Keverhetjük egyszer sárgarépa-, máskor káposztalével, amely szintén a gyulladást hivatott gyógyítani.

Rovarcsípés

A kellemetlen szúnyog- vagy egyéb rovarcsípés csillapítására legjobb, ha krumplit teszünk. A megmosott krumplit kettévágjuk, és levével bekenjük a csípés helyét. Ha megszáradt, levágjuk a felső részt, és újra krumpliléhez jutunk. Burgonyaborogatást is tehetünk a veszélyesebb csípésre.

Lázcsillapító

A láz a test, illetve az immunrendszer természetes védekezése a baktériumok és a vírusok ellen. Az emelkedett hőben ugyanis az immunrendszer katonái jobban tudnak mozogni. Nem okos dolog a szervezet természetes védekezésébe beleavatkozni vegyszerrel, mert megzavarjuk a természetes gyógyulási folyamatot. Az azonban érthető, hogy nem tudjuk elviselni a kisgyerek magas lázát. A legjobb, ha kettévágunk egy nagy krumplit, és a kicsi talpára erősítjük. Csökkenti a lázat és elalszik tőle. Ilyenkor természetesen nem adunk édesítőt a kicsi teájába, mert azzal életteret biztosítunk a vírusoknak.

Köszvény

A nyers krumpli káliumtartalma és a rengeteg ásványi anyag, ami benne található, a köszvénytől merev végtagokra is jó. A kálium tisztítja a vért, a krumpli nyers állapotban ugyanis lúgosító hatású, ami a köszvény gyógyulásának egyik feltétele.

Elkészítési mód

A legtöbb esetben nyersen fogyasszuk a krumplit a belső betegségekkel szemben. A megmosott krumpli levét facsarjuk ki, és lehetőleg hasonló gyógyhatású zöldségfélével pótoljuk. Egy-egy alkalommal ne fogyasszunk fél pohárnál és egy napon három fél pohárnál többet. Ügyeljünk arra, hogy nyersen piros rózsakrumplit használjunk, megtisztítva a csiráktól.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?