Az ökologikus étel - helyesen elkészítve - valóban orvosság lehet. A ma használatos ipari olajok és zsírok, valamint fehérjék az anyagcsere számára hatalmas energetikai megterhelést jelentenek. A krónikus fáradtság - ami majd minden ember számára ismerős - jelzi ezt a legjobban.
Gyógyít, regenerál és salaktalanít
Hogy a táplálkozásban sürgős szemléletváltozásra van szükség, többek között a táplálkozási betegségekben szenvedő gyermekek ijesztően nagy száma is jelzi. Orvosi tanulmányok a következő számokat közlik: gyermekeink 25%-a krónikus reuma-, köszvény- és asztmabeteg. További 25% krónikus anyagcsere-betegségben, valamint további 25% hiper- vagy hipoaktivitásban (koncentrációképességi zavarok) szenved. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint e betegségek mindegyike élelmiszereinkre vezethető vissza.
Testünknek a felvett táplálék 80%-át energiává kell alakítania. Ezért rendkívül fontos tudni, hogy melyek az energiát adó élelmiszerek. A Krebber/Matzke táplálkozási módszer három alappilléren nyugszik:
1. Ismernünk kell élelmiszereinkben a pH-érték alakulásának törvényszerűségeit, tehát a főzés során figyelembe kell venni a savas és lúgos kémhatást.
2. Kizárólag természetes és kémiailag nem módosított alapanyagokat szabad felhasználni.
3. Egy étkezés menüjének elkészítése során a szénhidrátok, fehérjék, zsiradékok és vitaminok, természetes enzimek ideális kombinációját kell létrehozni.
Az 5 elem szerinti táplálkozás célja a magas fűtőérték elérése és minden szervben az energetikai egyensúly megteremtése. Ezáltal válhatnak aktívvá szervezetünk öngyógyító erői. Minél kevesebb ráfordítással és fáradsággal képes a szervezet a táplálékot energiává alakítani, annál több szabad energiája marad az anyagcsere-folyamat lebonyolítására, és ezáltal a sejtek folyamatos regenerálására. A több energia mindig egészségesebb és jobb égést, vitalitást és egyben életörömet jelent.
Minden élelmiszerünk rendelkezik saját, természettől fogva adott pH-értékkel. A legtöbbje a savas, kisebb része a lúgos tartományhoz tartozik. Minél szélsőségesebben csapongunk a savak és a bázisok között, a pH-értéket annál inkább kénytelen a szervezetünk testünkben kiegyenlíteni. Minél jobban kimerítjük ezeket a bázistartalékokat, és minél kevésbé gondoskodunk a táplálékbevitellel a pótlásukról, annál nagyobb a báziscsökkenés az életünk során. A testünk lassan elveszíti azt a lehetőséget, hogy saját tartalékaiból a sav-bázis egyensúlyt kiegyenlítse. Az eredmény túlsavasodás.
Az az állítás, hogy a burgonya és a gyümölcsök - mint manapság bizonygatják - lúgosak, csak részben igaz. A burgonya és a gyümölcsök nagyon savasak és bázikus anyagcserét igényelnek.
Ezzel szemben a teljes értékű táplálkozással, amelynek során a bázisokat a táplálékkal vesszük fel, saját pH-értékünk folyamatos gyengülését ellensúlyozzuk. E gyengülés következménye a betegségek minden fajtája. Elengedhetetlen a biológiailag termesztett fűszerek és fűszernövények gazdag variációjának alkalmazása erőteljes bázikus hatásuk miatt. Nem csak kiegészítésképpen kell az asztalra kerülniük, hanem már a főzés során.
Természetesen az is igen fontos, hogy igyunk, de elsősorban teákat. A legideálisabb italfélék a zöldséglevesek, mert ezekből a bázisokat úgymond játszi könynyedséggel veszi fel anyagcserénk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.