A salakanyagok eltávolítása a szervezetből

egészséges táplálkozás

Az emberi test tökéletes műremek, amelyben két olyan szerv is található, amely az élelmiszerekkel és folyadékokkal bevitt káros vagy nem hasznosítható anyagokat átalakítja, hatástalanítja, kiválasztja, majd az anyagcsere-folyamatok végső lépéseként ezek az anyagcseretermékek távoznak szervezetünkből vizelet, széklet, esetleg izzadás révén. Az egyik szervünk a máj, a másik a két vese.

Ha ezek egészségesen működnek, akkor maximálisan ellátják a feladatukat. Az élelmiszerekkel nem vagyunk képesek akkora mennyiségű adalékanyagot, tartósítószert, ízfokozót stb. elfogyasztani, amely gondot okozhatna. Egy bizonyos koncentrációban minden táplálékösszetevőre lehetne mondani, hogy „méreg”, de ez a koncentráció általában olyan nagy mennyiségű élelmiszerben található meg, amelyet egy ember képtelen elfogyasztani egy étkezés alkalmával, vagy akár egy nap alatt. Példaként említhető az édesítőszer: ahhoz, hogy mellékhatással legyen a szervezetre, ahhoz a maximálisan megengedett napi beviteli mennyiséget, azaz mindennap több mint 100 db aszpartámtartalmú tablettát kellene elfogyasztani. Lássuk be, bármit fogyasztunk ekkora mennyiségben, az megterheli az emésztőrendszerünket, legyen az akár természetes, akár mesterséges eredetű. A hangsúly a rendszerességen van. Akik rendszeresen isznak alkoholt, vagy gyógyszert szednek, azoknak a mája fokozott terhelésnek van kitéve, és ez vezet különböző szervi problémákhoz. A két kiválasztó szervünk egészséges működésének támogatásával többet érünk el, mint pár nap léböjtkúrával. A májunk felelős egyebek mellett a zsír lebontásáért és a különböző kemikáliák (például gyógyszerek, adalékanyagok) átalakításáért.

Könnyebben és hatékonyabban fogja ellátni a feladatait, ha étrendünk kisebb mennyiségű és jobb összetételű zsírt, emellett kevesebb fűszert tartalmaz. A máj felel az alkohol lebontásáért is, tehát ha nem fogyasztunk alkoholt, akkor elkerülhetjük, hogy károsítjuk vele ezt a szervünket. A vesék akkor működnek zökkenőmentesen, ha szervezetünk megkapja a megfelelő mennyiségű folyadékot. Ha keveset iszunk, akkor a vérből kiválasztott szűrlet sűrűbb, magasabb benne a káros anyagcseretermékek koncentrációja, és több ideig pang a húgyhólyagban, mielőtt ürül. A két méregtelenítő szervünk egészséges működését elsősorban kiegyensúlyozott étrenddel tudjuk támogatni, de jó hatással lehetnek a májra és a vesékre a népgyógyászati hagyományokon alapuló gyógynövényes teák is, mint például a máriatövis- és a csalántea (epekövesség esetén nem fogyaszthatók). Ezek a teák önmagukban nem „méregtelenítenek”, a máriatövis védi a májsejteket bizonyos (de nem mindenféle!) káros hatásoktól, a csalán pedig vizelethajtó hatású. Kúraszerű fogyasztásuk előtt kérjük ki kezelőorvosunk véleményét.

(webbeteg)
 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?