Jelige: Nyár. „A nyári hasmenésről szeretnék többet tudni.
A nyári hasmenés gyógyítása
Nyáron gyakoribb, mint a télen. Ilyenkor nagyobb a lehetősége, hogy mosatlan gyümölcsöt vagy romlott ételt fogyasztunk. A hasmenés első látásra nem is tűnik olyan komoly betegségnek. A szervezet igyekszik megszabadulni a mérgező anyagoktól, ezért bélnedvet termel. A sok híg széklettel rengeteg folyadék, só és fehérje távozik, s ezáltal a test nagyon legyengül. Ha a hasmenést nem kezelik, úgy legyengül a beteg, hogy kórházi kezelésre van szüksége. Hogy ne alakuljon ki ilyen helyzet, mindjárt olyan gyógyteát kell inni, amelyben cserző- és antibakteriális anyagok vannak. A cserzőanyagok összehúzzák a gyulladásban lévő nyálkahártyát. Olyan réteget (a cserzőanyagok hatására összehúzódnak a fellazult fehérjék) képeznek, amely alatt gyorsabban gyógyul a gyulladásban lévő nyálkahártya. A baktériumokat is megöli. Mivel ez a fehérjeréteg 4 óra múlva leválik, addig kell teát inni, amíg a hasmenés tart.
Nagy segítséget jelent a diólevél. Ha nincs szárított, akkor szedjünk zöldet, vágjuk apróra. 4–5 evőkanálnyit 5–10 percig főzzünk fél liter vízben, majd szűrjük le és a felét igyuk meg azonnal, a másik felét 4 óra múlva. Ez 8 órára biztosítja a tünetmentességet. Ha nincs módunkban diólevélből teát készíteni, akkor megteszi a következő teakeverék is: 50 g apróbojtorjánból, 20 g tölgyfakéregből, 100 g málnalevélből és 100 szamócalevélből készítsünk teát úgy, mint a diólevélből. Az első nap erősebbet, másnap már gyengébb teát ihatunk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Korábbi cikkek a témában
2009. 01.18.
Hétfőn Egészségünkre az Új Szóban!
2009. 01.04.
Hétfőtől új köntösben, 16 oldalon az Egészségünkre!
2008. 12.27.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.