Manapság a médiában is sokat olvashatunk róla, hogy milyen fontos a kellően alapos önismereti munka. Több tucat cikk témája, hogy önmagunk mélyebb megismerése elengedhetetlen ahhoz, hogy sikereket érjünk el a karrierünkben és a magánéletünkben egyaránt.
Az önismereti munka egyik hatékony eszköze: a tarot
A jó hír, hogy ma már számos eszközhöz nyúlhatunk, számos módszert alkalmazhatunk az önismeret gyakorlásához, elmélyítéséhez. Ezek egyike a tarot, aminek hallatán sokan egyből a jóslásra asszociálnak. Ez persze nem véletlen, hiszen évezredek óta használják a jövőbeli események előrevetítésére, adott helyzetek alakulásának felderítésére.
Ugyanakkor egyúttal az önismeret eszköze is lehet, ha ebből a célból történik az alkalmazása. A tarot kártyapakliról a CheatSheets oldalán tudhatunk meg többet is, itt a lapokat is meg tudjuk nézni és azok részletes jelentését is el tudjuk olvasni.
Mai írásunkban a tarot kártyát vesszük egy kicsit jobban is górcső alá és elmondjuk, hogy mi mindent érdemes tudni róla. Sőt, még a használatának elsajátítására vonatkozóan is adunk egy kis útmutatást.
Mi az a tarot?
A tarot egy 78 lapból álló kártyacsomag, amit jellemzően jóslásra szokás használni, de emellett rengeteget tud segíteni az önismereti munkában is.
A hagyományos alkalmazás szerint a kérdező lapokat húz a pakliból, amiket a jós részletesen elemez, ezzel választ adva a kérdésekre. A modern felfogás szerint azonban akár önállóan is használhatjuk.
Például úgy, hogy amikor egy önmagunkkal kapcsolatos kérdésünk támad, akkor húzunk egy lapot, majd elgondolkodunk azon, hogy a kártya jelentése hogyan kapcsolódik hozzánk, illetve az adott témához.
A tarot kártya eredete
Csak kevesen tudják, hogy a tarotot eredetileg egyfajta társasjátékként, szórakozási célokra használták. Először a 15. századi Olaszországban jelent meg, akkoriban tarocchi néven volt ismert. Spirituális, illetve jóslási célú alkalmazása csak jóval később, a 18. században terjedt el, miután az emberek elkezdtek misztikus jelentést kapcsolni a lapokhoz.
A tarot történetében egy francia író, Antoine Court de Gébelin fontos alak volt, ugyanis elterjesztette a vélekedését, miszerint a lapok ősi eredetűek és titkos bölcsességet rejtenek, amit meg kell fejteni.
Hogyan tanulhatjuk meg a kártya használatát?
Először is nagyon fontos, hogy alaposan áttanulmányozzuk a lapokat és a rajtuk szereplő motívumokat, figurákat. Érdemes megtanulni azok alapszintű jelentését is, a bonyolultabb olvasásoknak ugyanis ez képezi az alapját. Ahogy egyre mélyebben, akár többféle megközelítésből is megismerjük a lapokat, azok olvasása egyre intuitívabb lesz.
Bízunk benne, hogy az írásunkkal sikerül egy kicsit átfogóbb képet mutatni arról, hogy pontosan mi is az a tarot, honnan ered, illetve hogyan sajátíthatjuk el a kártyapakli használatát akár teljesen laikusként is.
Akár a jóslás, akár az önismeret eszközeként alkalmazzuk, nagyon fontos, hogy kellő alapossággal ismerjük a lapokat és azok jelentését. Ebben pedig rengeteget segíthetnek a CheatSheets oldalán szereplő információk.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.