Drasztikusan megnőtt a Nissan éves vesztesége

Nissan

A Nissan Motor Co. japán autógyártó 533,1 milliárd jen (3,38 milliárd dollár) adózás utáni veszteséggel zárta a 2025-ös pénzügyi évet, ami 20,5 százalékkal kisebb az egy évvel korábbi 670,9 milliárd jennél.

A Nissan üzemi nyeresége a március végén lezárt pénzügyi évben 16,9 százalékkal 58,01 milliárd jenre csökkent, míg a bevétel 4,9 százalékkal 12 010 milliárd jenre esett vissza.

A Nissan globális kiskereskedelmi eladásai a 2025-ös pénzügyi évben 5,8 százalékkal 3,15 millió járműre csökkentek. A piaci részesedés 3,8 százalékról 3,5 százalékra zsugorodott.

A vállalat az áprilissal indult folyó pénzügyi évre 13 ezer milliárd jen bevételt, 200 milliárd jen üzemi nyereséget, 20 milliárd jen adózás utáni nyereséget vár, és 3,3 millió jármű eladását prognosztizálja.

Nem megfelelő hozzászólás jelentése

Nem megfelelő a hozzászólás?

A szabályokat sértő hozzászólás jelentéséhez jelentkezzen be, vagy töltse ki az űrlapot.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?