Mielőtt szabadságra utaznánk

Néha mindenkivel előfordul, hogy elfelejti megöntözni virágait. Súlyosabb esetekben ez ahhoz vezet, hogy a nyári nagy melegben kiszárad a balkonládákban és a cserepeken található tőzeg alapú virágföld.

Ezt természetesen lehet orvosolni azzal, hogy ismét adunk vizet a növénynek, de számítanunk kell rá, hogy kiszáradáskor a tőzeg szerkeze visszafordíthatatlanul megváltozik, soha többé nem fogja úgy raktározni a vizet, mint azelőtt tette. Vagyis ilyen esetben a virágföldet ki kell cserélni. Kissé javíthatunk a helyzeten, ha a cserepet egy órára vízbe állíjuk, majd hagyjuk, hogy a felesleges víz kicsöpögjön a cserép alján.

Sokak számára gondot okoz a szobanövények öntözése szabadság idején. ĺme néhány praktikus ötlet.

A legegyszerűbb, ha a növényeket bevisszük a fürdőszobába és zuhanytálcába vagy a fürdőkádba helyezzük őket. Tegyünk alájuk alaposan átnedvesített rongyokat vagy újságpapírt. A földjüket is alaposan nedvesítsük meg. Még az ablakkal rendelkező fürdőszobákat is érdemes árnyékolnunk, hogy csökkentsük a növények párologtatását.

A fejükkel lefelé fordított, vízzel teli palackok is jó szolgálatot tehetnek, ha a cserépbe dugjuk őket. Mivel a palack száján természetes módon túl gyorsan folyna ki a víz, ezért célszerű parafadugót helyezni bele, amibe előtte pici lukat fúrtunk. Még a szabadságunk előtt teszteljük a szerkezetet, nehogy hazatérve egy elázott lakás várjon minket.

Az egynyári virágok sekélyen gyökereznek, ezért rendszeres öntözést kívánnak. A kimondottan szárazságtűrő porcsinrózsa, illatos ternye, a bársonyvirág hosszabban elviselik az öntözés hiányát. Az évelőket gyakran elég havonta öntözni, de ilyenkor ajánlott a nagyobb vízmennyiség. A bokrok, fatermetűek vízellátásának egyik egyszerű módja, ha a körülöttük mélyített kis árokba folyatunk vizet, amíg kellően átnyirkosodik a talajuk. Szintén hasznos, ha körbevesszük a növényt földbakháttal és az így keletkező tányérszerű mélyedésbe eresztjük a kellő mennyiségű öntözővizet.

A termésnövekedési szakasz az az időpont, amikor gyümölcsösünk a legtöbb vizet igényli. Semmiképpen se öntözzünk délben, tűző napsütésben. Ilyenkor az öntözővíz hirtelen lehűti a gyümölcsfák felületét, és gutaütésszerű pusztulást okozhat. A napsütésben végzett öntözés után perzseléses tünetek jelentkeznek.

Általánosságként elmondható, hogy vízigényesek a bogyósok (különösen a szamóca), továbbá az alma, a körte és a dió. Szárazságtűrő az őszibarack, a mandula. Természetesen a vízigény fajtánként is változik. (w-ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?