A Rangers a Frankfurttal, a Roma a Feyenoorddal döntőzik

FrankfurtEl0506

Csütörtökön lejátszották az elődöntők visszavágóit a labdarúgó Európa-ligában és az Európa-konferencialigában is. Izgalmas finálék elé nézünk.

Vigyázó szemeink elsősorban a Rangers–Leipzig EL-elődöntőre vetettük, hiszen Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik csapata előnyből várta a skóciai visszavágót. A legendás Ibrox stadionban azonban már a 24. percben a hazai csapat állt továbbjutásra. A Rangers az első félidőben esélyt sem adott ellenfelének, a szünet után azonban kezdeményezőbbé vált a Leipzig, amely Christopher Nkunku révén a 71. percben szépített, így életben tartotta továbbjutási esélyeit, ám a skótok 10 perccel később újabb gólt szereztek, amelyre a német együttesnek már nem volt válasza. A Rangers így a 2008-as UEFA-kupa-döntőt követően lesz ott újra európai kupa fináléjában.

„Büszke vagyok az eddig elért eredményeinkre, de ha már ott vagyunk a döntőben, mindent meg kell tennünk, hogy sikerrel zárjuk azt is” – tekintett előre a május 18-án Sevillában rájuk váró aranycsatára Giovanni van Bronckhorst, a skótok mestere. „Nem voltunk elég jók egy európai kupaelődöntőhöz. Sokkal többet vártunk magunktól” – nyilatkozta csalódottan Oliver Mintzlaffot, az RB Leipzig ügyvezető igazgatója.

A másik ágon a West Ham az első meccsen összeszedett egygólos hátránya mellett a 17. perctől emberhátrányba is került, így nem forgott veszélyben a Frankfurt továbbjutása. Annál is inkább, hiszen a németek a 26. percben be is találtak és végül 3:1-es összesítéssel búcsúztatták ellenfelüket. „Az álom valósággá vált. A város megérdemli, hogy megszerezzük ezt a trófeát” – mondta az örömittas frankfurti elnök, Peter Fischer.

A harmadik számú európai sorozatban nem mondhatni, hogy a fentebb említettnél kisebb csapatok játszanak majd egymással május 25-én a tiranai fináléban. Oda ugyanis az AS Roma és a Feyenoord jutott be. Az olaszok az idegenbeli 1:1-et követően hazai pályán 1:0-ra győztek a Leicester ellen, és már most bejelentették, hogy az a 166 szurkoló, aki a csoportkörben a helyszínen volt, mikor Norvégiában, a Bodö/Glimt 6:1-re legyőzte őket, ingyen juthat majd jegyhez a döntőre. A rómaiakat irányító José Mourinho az első edző, aki négy különböző csapattal (FC Porto, Inter, Manchester United, Roma) bejutott egy európai klubsorozat döntőjébe, és eddig ott mindig győzött. Így az első lehet, aki a Bajnokok Ligáját (Porto, Inter), az UEFA-kupát (Porto), az Európa-ligát (Manchester United) és az Európa-konferencialigát is megnyeri. A portugál megkönnyezte a sikert és az interjúknál is nehezen palástolta érzéseit. „Nagyon elragadtak az érzelmeim, nekünk ez a Bajnokok Ligája... Ez a győzelem az egész Roma-családé. Nemcsak azoké, akik a pályán voltak és akik a kispadon ültek, hanem az egész stadioné. A legnagyobb erősségünk az a családias légkör, ami a szurkolókat és a csapatot eggyé kovácsolja. Már a kezdés előtt megnyerték nekünk a meccset. Hallottuk a biztatásukat a stadionba tartva, a bemelegítés alatt” – zárta Mourinho.

A Marseille–Feyenoord meccs előtt a két klub fanatikusai a csapatok puskaporát is ellőtték. Az utcai összecsapások mellett, amelyek könnygázas oszlatással értek véget, a hollandok vezetőedzője arról számolt be, hogy egy tégla találta el a csapatbuszt, és csak kerülő úton tudtak eljutni a Stade Velodrome-hoz. A pályán ezek után 0:0 lett az eredmény, amely az első meccset 3:2-re megnyerő Feyenoordnak kedvezett. „Még nem gondolok Mourinhóra és a Romára, de biztosan remek döntő lesz” – mondta a Feyenoord trénere, Arne Slot