A rakós botos horgászat sikerének összetevői

horgászbot

Mi mindennek kell együtt állnia ahhoz, hogy a rakós botos horgászat eredményességgel párosuljon? Mennyit számít a bot maga, milyen felszerelésre, etetésre, csalikra és stratégiára lesz szükség?

 

Kezdő, illetve kicsit már gyakorlott horgászoknak is hasznára válhat a cikk. Elvégre ismétlés a tudás atyja, pláne egy olyan komplex technikánál, amilyen ez a varázslatos horgászmódszer.

Mitől olyan eredményes a rakós botos horgászat?

Elsőre adja magát a kérdés, pláne annak függvényében, hogy a technikánál még csak orsót sem tud használni az ember. A módszer titka ezzel együtt, vagy ennek ellenére a maximális pontosságban rejlik.

Például a Damil.hu webshop rakós botok palettájában is többféle méretben lehet találni olyan pálcákat, amelyekkel zsebkendőnyi területeket lehet a lehető legprecízebben meghorgászni. Úgy, ahogy szinte egyetlen más technikával sem.

Ha folyóvízen vagy tavi pecánál 10-15 méteres távon magunk elé tudjuk állítani a pontyot, keszeget, kárászt vagy az egyéb fehérhalat, onnantól majdhogynem garantálható az örömpeca. De azért vegyük végig egyesével az összetevőket.

Melyek a rakós botos horgászat sikerének legfontosabb összetevői?

Ugyebár részleteztük fentebb, hogy az alapot egy minőségi horgászbot kell, hogy adja. A hossza 10-12 méter körüli, amivel könnyen és hatékonyan tudunk bánni. Hátul és oldalt legyenek meg a plusz kiegészítők és görgők, amelyekkel a rövidítés megoldható.

Halat akkor tudunk így fogni, ha a végszerelékünk is kellően hatékony. Úszós pecáról van szó, ennek megfelelően precízen ki kell súlyozni az úszót, jól kell beállítani az ólmozást, a horog pedig ne legyen nagyobb a kelleténél.

Ez még nem minden, elvégre a megakasztott halat valahogy a szákba is kell terelni, pláne ha nagyobb méretű. Ebben segít a precíz gumizás, ami a bot végén egyfajta erőtartalékot tud nyújtani és képes elnyelni a hal kirohanásait.

Mely tényezőkön múlhat, hogy a kapásaink egymást érjék?

A vízpartra érve gondoljuk meg jó alaposan, hová fogunk etetni. Kell egy alapozó etetés, hogy a környéken bóklászó pontyokat, keszegféléket a horgászláda, vagyis a helyünk elé tudjuk terelni.

Számít a bekevert etetőanyag beltartalma, állaga, illetve a csalogató hatása is. Minél pontosabban dobáljuk be, vagy a bot segítségével poharazzuk be az etetőgombócokat, annál koncentráltabb lehet az etetés.

Innentől rá lehet horgászni a helyre. Rendkívül fontos az ütem. Vagyis, ha pár percen belül nincs kapás, csalizzunk és dobjunk újra. Időnként pedig ne felejtsünk el ráetetni sem, pláne ha elkezdjük fogni a halat.

Bár a technika igényel némi gyakorlást, ha egyszer ráérez az ember, onnantól a szerelmesévé válik. Bízunk benne, hogy a cikkben foglaltak segítségével sok-sok élménypecázás tapasztalható meg.

PR

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?