Mielőtt azonban beállítanánk profilunk láthatóságát, mindenképpen ellenőrizzük, hogy a feltöltött fotó megfelelően reprezentál-e minket, aktualizálva vannak-e a legújabb eredményeink és készségeink, és a legfontosabb, hogy ha a munkáltató szemével nézzük a profilunkat, akkor felvennénk-e egy hozzánk hasonló személyt.
Böngésszünk az álláskereső webhelyeken is!
Ha szeretnénk maximalizálni a lehetőségeket, akkor mindenképpen érdemes regisztrálni néhány álláskeresési weboldalon, mint amilyen például a Kaposvarallas virtuális munkaerőpiac portál is.
Abban az esetben, ha szeretnénk a keresést ezeken a webhelyeken hatékonyan végigvinni, akkor felejtsük el a “bérszámfejtés Budapest” és egyéb általános kifejezéseket. Használjuk inkább ehelyett a rendelkezésre álló szűrőket! Így például, ha mi csak részmunkaidős állásban gondolkodunk, vagy a lakóhelyünktől maximum 50 kilométert vagyunk hajlandóak ingázni, akkor az oldal csak ezeket listázza majd ki nekünk.
Amennyiben pedig sikerült rálelni a megfelelő pozícióra, akkor érdemes rögvest jelentkeznünk. Ennek köszönhetően ugyanis nem kerülünk majd a többi jelentkezővel szemben hátrányba.
Ehhez azonban szükség lesz egy megfelelő önéletrajzra és kísérőlevélre!
Hogy milyen a munkáltatók szerint a megfelelő önéletrajz? Nos, a legtöbbjük általában azt szeretné megtudni a beküldött önéletrajzokból, hogy az adott jelentkező felkészült-e a munkakörre, vagyis rendelkezik-e a feladatok elvégzéséhez szükséges kompetenciákkal.
De emellett kíváncsiak még arra is, hogy milyen a személyisége, képes-e másokkal együttműködni, és beleillik-e a szervezeti kultúrába. Továbbá képes-e kitermelni a munkabérét, vagy akár annak többszörösét.
Erről leginkább úgy tudjuk meggyőzni őket, ha írunk egy hatásos összefoglalót, ami megmutatja, hogy miért csináljuk azt, amit, és hogy ez miért lehet előnyös a minket foglalkoztató vállalatnak.
Továbbá konkrét adatokkal reprezentáljuk az eredményeinket és a készségeinket. Egy nagyszerű példa erre: “közösségi média marketingben szerzett hétévnyi tapasztalatnak köszönhetően az előző munkahelyemen egy év alatt sikerült a social média felületek követőinek számát 20%-al növelni.”
Végül lépjünk kapcsolatba a cégekkel közvetlenül is!
Ez főként abban az esetben számít jó megoldásnak, ha konkrét elképzeléseink vannak arról, hogy milyen területen és melyik cégnél szeretnénk elhelyezkedni. Ilyenkor érdemes felkeresni a karrieroldalukat, ahol általában szintén fel vannak tüntetve a nyitott pozíciók.
(PR)
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.