A gyógynövénytermesztéssel foglalkozókat segítené a Herbaland projekt

herba

A Herbaland projekt a gyógynövénytermesztéssel foglalkozó egyéneknek kíván segíteni. Dél-Szlovákia lakosai számára a gyógynövénytermesztés hasznos mellékes bevételi forrást jelenthet.

A Herbaland projekt célja a szlovák – magyar határmenti térségben élő, gyógynövénytermesztéssel foglalkozó egyének, illetve vállalkozások segítése, valamint határtérség gyógynövényes piacának feltérképezése. A határon átnyúló projekt keretén belül, mely az Európai Unió támogatásával valósult meg, létrejött egy hasznos weboldal, egy olyan térkép, melyen feltüntették a gyógynövény lelőhelyeket, illetve információs centrumok is alakultak.

Az elmúlt időszakban összesen 15 workshopot tartottak a témában, melyek célja elsősorban a gyógynövényipar területén tevékenykedők képzése, valamint a munkaerőpiacon való könnyebb elhelyezkedés elősegítése volt. Az előadók a területen tevékenykedő neves szakemberek voltak.

„Magyarországon nagyobb mértékben foglalkoznak a gyógynövényekkel, kialakultak olyan központok, amelyek erre a területre specializálódtak, bemutatókat, exkurziókat szerveznek csoportoknak és egyéni látogatóknak egyaránt. Célunk az, hogy a gyógynövénytermesztéssel egyre többen foglalkozzanak nálunk is, mert az igény határozottan megvan“ – tájékoztatott Fiala Andrea, a Komáromi Regionális Fejlesztési Ügynökség igazgatónője.

Dél-Szlovákia lakosai számára a gyógynövénytermesztés hasznos jövedelmi forrás lehet. Két információs pont alakult ki, ahol az érdeklődők, akik gyógynövényekkel szeretnének foglalkozni, hasznos információkat szerezhetnek. Az egyik ilyen Komáromban, a másik pedig Nagykaposon található a helyi Regionális Fejlesztési Ügynökségnél.

A projekt keretén belül feltérképezték a gyógynövénypiacot a szlovák-magyar határmenti területen. Az eredmények hamarosan láthatóak lesznek a Herbaland weboldalán is. Az internetes oldal olyan magánszemélyeket, vállalkozásokat és nonprofit szervezeteket hivatott segíteni, akik gyógynövényekkel foglalkoznak, egyben a célja az is, hogy ezen ágazatban tevékenykedők jobban megismerjék egymást, a jövőben tudjanak együttműködni. A honlapon feltüntethetik az igényeiket, ajánlataikat - a termékekre vagy akár munkaerőre vonatkozóan, beszállítókat kereshetnek, vagy akár otthon végezhető munkát is tudnak kínálni. A honlapon képzési anyagokat is találni, melyet a projekt fő partnere a Nemzetstratégiai Kutatóintézet dolgozott ki.

A projekt költségvetése 352 ezer euro, mely az Interreg V-A Szlovákia – Magyarország Együttműködési Program keretén belül az Európai Régiófejlesztési Alapból, a két ország állami költségvetéséből és a partnerek saját forrásaiból valósul meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?