5 paprikafajta, amit a magyarok nemesítettek

chili

Szerencsére a palántázáshoz nincs szükség több holdnyi földterületre, bőven elég egy erkély, de még menőbb, ha a kertedben tudsz fűszernövényrészleget kialakítani. Ha figyelembe vesszük a paprika igényeit, akkor viszonylag rövid időn belül meghálálja a törődést.

 

 

Ez azt jelenti, hogy egy kellően meleg helyet keresünk neki, ami szélvédett, és nem hanyagoljuk el vagy visszük túlzásba az öntözését. Azonban az érdemi munka a jó minőségű magok beszerzésénél kezdődik. Erre több lehetőség is adott, például besétál az ember egy gazdaboltba, vagy akár internetről is lehet rendelni. A legbiztosabb módszer, amivel garantáltan megfelelő minőségű maghoz jutunk, ha étkezéskor elmentjük annak a gyümölcsnek a magvait, ami jóízű és szívesen ennénk máskor is.

A Chili Hungária Webáruház munkatársai segítségével összegyűjtöttünk 5 magyar paprikafajtát, amiket érdemes palántázni.

Miért tanácsos hazai fajtákkal próbálkozni először?

Egyrészt azért, mert ahhoz képest, hogy az 1800-as években érkezett először Magyarországra ez a növény, a magyar konyha alapvető fűszerei között tartja számon. Az elmúlt kétszáz évben rengeteg minden történt: a különböző keresztezések és nemesítések eredményeként sikerült megalkotni a csípősségmentes változatot és több olyan fajtát létrehozni, aminek így már Magyarország az őshazája.

Másrészt azért érdemes magyar nemesítésű növénnyel kezdeni a gyakorlást, mert ha te még gyakorlatlan is vagy esetleg, a gyümölcs tudja a dolgát. Mivel elődei is ezen az éghajlaton teremtek, nagy eséllyel könnyebben sikerül eltalálnod a fejlődéséhez szükséges együtthatókat. Ha nincs most időd /kedved /lehetőséged egy új növénnyel kísérletezni, rendeld meg a Chili Hungária Webáruházból a különleges, paprikából készült fűszerek egyikét!

Íme, az 5 legnépszerűbb magyar paprika

  • Cseresznyepaprika: 35-45 cm-es bokorrá növi ki magát, így nagyobb méretű cserépbe javasolt ültetni. Nagy fényigénye van, de a tűző napot a többi fajtával együtt nem tűri jól. 2-3 cm-es csípős bogyókat hoz termésként. Savanyúságnak is kiváló alapanyag, de fűszerezésre is használhatod.
  • Hosszú, zöld csípős: nagyobb méretű, a zöld bármelyik árnyalatában előfordulhat. 
  • Aranyalma: Nem mesebeli gyümölcs, hanem egy édes nemesítés eredményének a neve. Folytonnövő, bogyója 6-8 cm átmérőjű. Készíthetsz belőle savanyúságot, de frissen is eheted.
  • Fűszernek való: Látványnak is kellemes a zöld levelek között megbúvó, piros érésű gyümölcs. Vagy egészben megszáríthatod, vagy porrá őrölve tudod a későbbiekben hasznosítani. Azt tudtad, hogy a kalocsai és a szegedi fűszerpaprikánk is hungarikum?
  • Lecsóhoz: az étkezési paprikától sem kell megijedni, bár valószínűleg nem egy 5 tagú család lecsóadagját fogod elkészíteni a párkányon beért termésekből. Jellemzően sárga, vastag húsú, nem csípős.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?