Vihar a büdzsében

<p>Az új gazdasági elméletek korszakát éljük. Csalódtunk a szabad piacban, az Európai Unió felzárkóztatási politikájában, de a választók józan ítélőképességében is. Mintha nem lennének örökérvényű gazdasági tételek, és minden korszakban más lenne a helyes út.&nbsp;</p>

Az utóbbi esztendő természeti jelenségeit látva úgy tűnik, hogy valami gyökeresen újra kell felkészülni. Az időjárás szélsőséges kilengéseit látva egyre többek hisznek a klímaváltozásban. Az időjárás természetesen folyamatosan változik, a kérdés az, hogy milyen mértékben idézi elő az emberi tevékenység. A beavatkozás ténye persze tagadhatatlan, negatív következményeit is látja mindenki, legfeljebb nem vesz róla tudomást. Érdekes, hogy a természetrombolás minden országban és minden kultúrában jelen van. A városiasodó Afrikában épp úgy, mint az egyre iparosodó Délkelet-Ázsiában. A természettel harmóniában élő népek idilli képe mintha csak az európai romantika találmánya lenne. Európa persze előbbre jár, a természet pusztítását már az ókorban elkezdte. A földrész nyugati felének előnye az, hogy tudatosítja a problémát, és a rövid távú haszon mellett a jövő nemzedékek érdekeit is figyelembe veszi. A Kremlben viszont már sokkal gátlástalanabbak. Az északi-sarki jégpáncél olvadását azonnal terület- és ásványszerzésre akarják kihasználni. A Standard&Poor´s hitelminősítő pár napja bejelentette, hogy az értékeléseknél figyelembe fogja venni a klímaváltozást. Való igaz, hogy a természeti katasztrófák egy egész nemzetgazdaságra hatással lehetnek, lásd például a Fülöp-szigeteki áradásokat. Csakhogy a klímaváltozással kapcsolatban van „egy kis” probléma: elszenvedői egyáltalán nem mindig azok, akik okozták. Ebben a kérdésben valóban globális hatásokról kell beszélnünk. A közgondolkodás még messze nem jutott el oda, hogy a bolygón az emberi faj érdekein kívül más élőlényekét is figyelembe vegye. Sok fényes elme még itt is kárhoztatja a környezetvédelmi előírásokat, mivel azok visszafogják a gazdasági növekedést. Sajnos a környezetvédelem az, ami mindig ráér, nem várható tehát gyökeres fordulat. Tény, hogy az időjárás szélsőségesebbé válik, de az nem bizonyított, hogy emberi tevékenység által. Várható tehát, hogy egy élelmes vállalkozó előbb-utóbb piacra dobja a viharálló, szél által ki nem fordítható esernyőt.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?