Férjemmel azon szülők közé tartozunk, akik jó befektetésnek tartják gyermekeik taníttatását. A saját szüleink már az ötvenes–hatvanas években szükségét látták, hogy leérettségizzünk. Számunkra is természetes volt, hogy a mai kihívásoknak megfelelően diplomához segítsük csemetéinket.
Szülőföldön boldogulni
Az anyanyelvi nevelés fontosságán túl az állam nyelvének helyes elsajátítását is szorgalmaztuk, elvégre az érvényesülésnek, boldogulásnak kis hazánkban ez is alapfeltétele. Gyakran lehet olvasni a honi sajtóban a szülőföldön való boldogulásról. Természetesen örömmel éltük meg, amikor kemény öt év után másodszülött gyermekünk is kezébe vehette a diplomáját. Az eufórikus boldogság rövid ideig tartott. Következett az első munkahely keresése, vele együtt a gyors kiábrándulás. Egy kérvény, két kérvény, tíz kérvény... Személyesen, postán, interneten. Naponta egy válasz, nyilvántartásba vesznek, regisztrálnak. A hivatalban felkerülsz az önkéntes munkanélküliek listájára. Munkahelyet persze ők sem tudnak ajánlani. Olvasod az újságot, böngészed a hirdetéseket. Keresnek is, kamionsofőrt, kőműveseket, munkát közvetítenek Angliába, Ciprusra, tanulmányprogramokat Ausztráliába, stb.
Az MKP programjában is szerepel, hogy minden tehetséges magyar gyereknek lehetősége legyen diplomát szerezni. Mit ér a diploma, ha az elhelyezkedés szinte lehetetlen?! Az egy dolog, hogy kevés gyakorlati tudással rendelkeznek a friss diplomások. Viszont arra, hogy egy pályakezdőt betanítsanak nincs idő, nincs keret, nincs ember. De szabad munkahely sincs. Az EU-tagországok kínálta munkalehetőséggel se próbáljunk mentséget keresni! Ez nem lehet hosszú távú megoldás. Honnan várjuk a demográfiai mutatók javulását, ha nem lesznek fiatalok az országban?!
Az első munkahelyet azóta sikerült megszerezni. A dolog szépséghibája, hogy a szülőföldön való boldogulás egyelőre csak illúzió maradt. Mánya Rozália, Szőgyén6662
Vasárnap kisorsolták a 2010-es labdarúgó világbajnokság csoportbeosztását. Szlovákia ismét találkozik Csehországgal a 3. csoportban, Magyarország meglehetősen nehéz ellenfeleket kapott az 1. csoportban: Portugália, Svédország, Dánia kemény dió lesz, s ott szerepel még Albánia és Málta. Mekkora esélye van Szlovákiának és Magyarországnak, hogy részt vegyen a dél-afrikai vb-n?
Minimális mindkét ország esélye a dél-afrikai vb-n való részvételre. Czene Éva
Palik Laci szavaival élve: annyi esélyük van, mint mókusnak az erdőtűzben. Semsei Imre
0. Szászi
Egyformán hullámzó mindkét csapat teljesítménye, néha elgondolkodtató a játékuk. De ha a selejtezőn mindig „jó” napjuk volna, kijuthatnak. Andrej
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.