Újabb egymillió zsidó bevándorlót tervez Izraelbe telepíteni Ariel Saron izraeli kormányfő. A The Guardian című brit napilapnak adott interjújában Saron kijelentette: Nem várjuk meg, amíg Jasszer Arafat palesztin vezető lépéseket tesz a terrorizmus ellen.
Saron újabb egymillió zsidót akar Izraelbe telepíteni
Újabb egymillió zsidó bevándorlót tervez Izraelbe telepíteni Ariel Saron izraeli kormányfő.
A The Guardian című brit napilapnak adott interjújában Saron kijelentette: Nem várjuk meg, amíg Jasszer Arafat palesztin vezető lépéseket tesz a terrorizmus ellen. Először is mi teszünk lépéseket a terror megfékezésére, olyan lépéseket, amelyek elkerülhetők lettek volna. A másik dolog, amit folytatunk, az az építkezés. Azt tervezzük, hogy újabb egymillió zsidót hozunk Izraelbe."
Az izraeli-palesztin béketárgyalások kapcsán Saron határozottan kijelentette, kormánya nem hajlandó ott folytatni a párbeszédet, ahol elődje, Ehud Barak idején megszakadtak a tárgyalások. "(A palesztinok) soha nem fogják megkapni azt, amit (Barak) ígért nekik... Jeruzsálem mindig is Izrael állam egységes és osztatlan fővárosa marad."
Az interjúban Saron visszautasította azt a felvetést, hogy az elmúlt hónapok izraeli politikája megterhelte az izraeli kormányfő és George Bush amerikai elnök viszonyát, és határozottan védelmébe vette a palesztin szélsőségesek meggyilkolását célzó izraeli politikát. A merényletek elkövetői közül "néhányat sikerült letartóztatni, mások pedig már nincsenek közöttünk. Az emberek nem szeretik a "gyilkolás" szót. Kivontuk őket társadalmunkból" - fogalmazott.
A hatmilliós lélekszámú Izraelben ötmillió zsidó és egymillió muzulmán él. Az elmúlt tíz évben egymillió zsidó bevándorló érkezett az országba főként az egykori Szovjetunióból. Nehéz megállapítani, honnan akar Saron újabb egymillió letelepedőt az országba hozni. A volt Szovjetunió területéről még érkezhetnek ugyan jó néhányan, és Argentínából is, ahol félmillió zsidó él - írta a brit lap.
Az izraeli-palesztin béketárgyalások kapcsán a The Guardian emlékeztet arra, hogy Ehud Barak előző izraeli kormányfő tárgyalási csomagjában ott volt a palesztin állam létrehozásáról szóló megállapodástervezet, amely magában foglalta Jeruzsálem megosztását is az izraeliek és a palesztinok között.
Saron nyilatkozata megütközést váltott ki a palesztin tárgyalóküldöttség körében. A Palesztinai Felszabadítási Szervezet egyik Londonban tartózkodó tagja "rémálomnak" nevezte Saron tervét. Úgy vélte, az ilyen bevándorlók "a legreakciósabb cionisták." - A terv különösen gyújtó hangú, mivel több millió palesztin menekült vár arra, hogy visszatérjen törvényes otthonába - hangoztatta az illetékes.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.