A kiképzés a tüzérségi technika elsajátításával kezdődött, majd a robbanóanyagok és szerkezetek használata, az épületek elleni támadás technikájával folytatódott.
Az al-Kaida kiképzőtáboraiban jártunk...
A kiképzés a tüzérségi technika elsajátításával kezdődött, majd a robbanóanyagok és szerkezetek használata, az épületek elleni támadás technikájával folytatódott. Legalábbis erről árulkodik egy fiatal arab harcos, egy bizonyos Obajda Dada nevét viselő jegyzetfüzet, amelyre Oszama bin Ladennek, a világ első számú terrorista közellenségének egyik kabuli, elhagyott kiképzőtáborában bukkantak angol újságírók.
Az afgán főváros nyugati negyedében lévő épületet Oszama bin Laden arab támogatói lakták, és itt kapták kiképzésüket, mielőtt bevetésre indították őket. "Legalább kétszázan laktak itt. Néhányan fegyverrel, mások könyvekkel a kezükben jártak-keltek. A kiképzettek a frontra mentek, majd visszatértek pihenni, miután mások felváltották őket. Hétfő éjszaka minden holmijukat hat teherautóra pakolták és Dél felé távoztak" - magyarázta a külföldi újságíróknak az épület őrzésével megbízott tiszt.
Elvitték fegyvereiket, de hátrahagytak 22 francia gyártmányú, korszerű páncéltörő rakétát dobozokba csomagolva a pincében. Hogy mivel foglalkoztak, arra Dada gondos kézírásos jegyzete ad magyarázatot. A füzet címlapjára egy mecsetet rajzolt arany félholddal, amelyet saját nevére keresztelt. Ilyen megtiszteltetés csak azokat illet meg, akik hitükért haltak meg. Dada nyilvánvalóan ebben reménykedett - írta a The Daily Telegraph kabuli tudósítója. A füzet hátuljára az al-Kaida - bin Laden szervezete - nyolc tagjának nevét jegyezte fel, akik a múlt évben az afganisztáni harcokban haltak mártírhalált.
A füzet tanúsága szerint Dada és társainak kiképzése a szabotázs akciók kivitelezésére összpontosult: megtanultak robbanóanyaggal és gyújtószerkezettel bánni, aknát telepíteni, hidakat és utakat felrobbantani, épületeket megtámadni. Az épület vendégszobájának falára festett térkép az al-Kaida filozófiájáról árulkodik. Az Arab-félszigetet ábrázoló festmény felirata: a keresztesek által megszállt muzulmán szenthelyek.
Szaúd Arábia öt városánál, Oman és Egyiptom fölött amerikai zászló leng. Bahrain, Dubaj, Aden és az Arab-öbölnél brit zászló jelzi az idegen megszállást. Izraelt az egykori Palesztina területére festették. A falon hatalmas jelszó hirdeti: "A dzsihád a mi utunk:"
A közelben lévő másik központban a "műszaki elit" kapott kiképzést: a tankönyvek tanúsága szerint kémiát, elektronikát és számítógépes ismereteket tanultak, meg angol nyelvet. Műszaki diagrammok, egyenletek, szoftver leírások jelzik, hogy komoly képzést kaptak. Az egyik füzetben kézzel írt feljegyzés tanúskodik arról, hogy tudták, "(a golyóálló) kevlár anyagot Lahorban lehet beszerezni".
A kabuli kiképző központokban rábukkantak egy repülőgépvezetési szimulátor programra, amerikai repülőiskolák listájára. Más iratok arról tanúskodtak, hogy az al-Kaida nyugati vezetők meggyilkolását is tervezte, amerikai és európai erőművek, köztük atomerőművek ellen készítettek elő támadásokat.
A Kabultól keletre lévő Farmadában és Daruntában lévő al-Kaida táborokat pokolgépek készítésére, vegyi fegyverekkel való kísérletre használták. Mindkét táborban arab harcosok laktak. Daruntában a külföldi újságírók 18 különféle vegyi anyagot tartalmazó hosszú fémdobozt találtak, az üvegekben salétromsav, aceton és cián volt. A laboratóriumot állítólag egy 60 éves arab vezette, a berendezések többsége az Egyesült Arab Emírségekből érkezett, a vegyi anyagok Kínából származtak. A füldugókat Angliában vásárolták. A laboratóriumban találtak egy, a pakisztáni Habib AG Zurich bank londoni irodájába küldött fontátutalást tanúsító számlamásolatot is.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.