Vegyszermentes vízkezelés közönséges sóval

medencetisztító

Ha a medence tisztításához a hagyományos vegyszerek használatát mellőzni szeretnéd, a kristálytiszta víz eléréséhez a sóbontó gép, a klorinátor használata az ideális megoldás. Ez a természetes módszer segítséget jelent a kórokozók, algák és gombák ellen egyaránt.

Rendkívül biztonságos. Ezzel az eszközzel garantált a sok feledhetetlen óra a saját kerti medencében a családtagokkal vagy barátokkal. Egyszerű konyhasóval működik a rendszer, így nincs jelen közvetlenül klór, ami irritációt okozhat arra érzékenyeknél. 

Hogyan működik a sóbontó berendezés?

Közönséges konyhasót (NaCl -nátrium-klorid) kell a rendszerbe adagolni. Ott a só felbomlik és klór szabadul fel. Ez fertőtleníti majd a vizet, pontosan úgy, mint a hagyományos klórtabletták. A medence vize lényegében alacsony koncentrációjú sóoldattá alakul. A sóbontó készülék elektromos áram segítségével működve ezt a sóoldatot ionokra bontja. A nátrium-kloridból hipoklórsav (HOCl) keletkezik, mely gyenge sav, és csak híg vizes oldatban fordul elő.

Zárt rendszerben történik tehát az átáramoltatott víz fertőtlenítése. A klórteszt természetesen kis mértékben ezt a klórfajtát is kimutatja a vízben. Az extrán érzékenyek még ezt a pici mennyiséget is megérezhetik, ám ilyen formában ez sokkal kevésbé irritatív. Különösen jó választás, ha a medencét folyton gyerekek használják.

 Biztonságos és természetes

A napi szűrési folyamat részeként a medence teljes vizét legalább egyszer át kell áramoltatni a klorinátor elektrolizáló celláján. Így lehet megakadályozni, hogy a zárt közegben könnyen elszaporodjanak a különféle mikroorganizmusok és algák. Vízköbméterenként 3 kilogramm jódozatlan sóra van szükség. Egy tíz köbméteres medencébe tehát 30 kilogramm sót kell adagolni. A szükséges mennyiséget kell feloldani a sóbontó készülék beindítását megelőzően. 

A legtöbb tenger sótartalma körülbelül 2,5 százalékos, ott tehát tízszer annyi só van a vízben, mint a sóbontó készülékkel fertőtlenített kerti medencében. Az íze pedig alig érezhetően sós. Ezt a sokkal hígabb sóoldatot azért mégsem ajánlott kóstolgatni! 

Mire kell figyelni?

A családi medence sóbontó gép használatával történő vegyszermentes vízkezelése sokkal egyenletesebb fertőtlenítést eredményez. Biztonságos és korszerű megoldás. Csak akkor képződik klór, ha a cellák közé kerül a sóoldat. Ha nem, akkor nem szabadul fel hipoklórsav.

A jól beállított sóoldat selymesebb, kellemesebb „tapintású” is az édesvíznél, nem is szárítja annyira a bőrt. A sós vízben azonban hamarabb elindulhat a fémalkatrészek – acél, rozsdamentes acél és a szerelékek – korróziója. Erre a megoldást a Titán vagy KO36 alapanyagú saválló acélkiegészítők alkalmazása jelenti. A pH-csökkentő szer használatára és adagolására is fokozottan kell ügyelni. Lényeges, hogy a medencevíz leeresztéskor csak a csatornába kerülhet, nem használható öntözésre.

(PR)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?