A membrán előnye (leggyakrabban Gore-Tex, de van sokféle, és nagy a minőségi különbség köztük) a megbízható vízállóság, illetve az, hogy a cipő sokkal jobban lélegzik. A felső rész alatt van a hártyaszerű membrán, amit belülről szövet véd.
MEMBRÁNNAL VAGY NÉLKÜLE?
A membrán ellen szól, hogy az élettartama általában rövidebb, mint magáé a cipőé, és így 2-3 év után ugyanott vagyunk, mintha membrán nélkülit vettünk volna. Addig viszont jobban elvezeti az izzadságot, mint a bőrbelső. A membrán aránylag sérülékeny, és ezért belülről védeni kell. Célszerű rendes túrazoknit használni, és mindjárt kirázni a cipőbe került apró tárgyakat (apró kövek, ágak).
A választás a két cipőbelső között már nem annyira nehéz, mert a membránnal és a bőrbelsővel készült cipők árai egyre közelebb kerülnek egymáshoz.
Összefoglalónak annyit: ha nyirkos környezetbe és többnapos túrákra készülünk, olyan helyre, ahol nincs lehetőség a túracipő szárítására, akkor jobb a membránnal ellátott cipőt veszünk. (cs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.