A gyógyító thai masszázs

A gyógyító thai masszázs

<p>A thai masszázs más, mint az európai masszázsok. A tradicionális thai masszázs alapvetően eltér az Európában kialakult és használatos módszerektől &ndash; nálunk ugyanis az izmok lazítása, &bdquo;megdolgozása&rdquo; energetikáját veszi alapul: a terapeuta az energiavonalak mentén található akupunktúrás pontokra gyakorol finom nyomást.</p>

Az európai masszázstól eltérően nemcsak kezét, hanem alkarját, lábát, térdét is használja. Ami ezen kívül igazán jellegzetessé teszi még a thai masszázs „koreográfi áját”, az a különböző testrészek nyújtása és feszítése. A terapeuta kilazítja, megnyújtja kihúzza, megropogtatja” sokszor komoly fizikai bravúrnak tűnő mozdulatokat igényel: például a hát megdolgozásakor a masszőr a kliens alá kuporodva tartja meg és nyújtja ki annak egész testét. A thai ún. száraz masszázs során a kliens könnyű és laza pamutruhát visel, melyből csak karjai és lábfeje látszanak ki, a masszázst pedig a ruhán keresztül kapja. Létezik olajos, „europaizált” változata is, mely gyakorlatilag megegyezik a tradicionális thai-jal, ámde a csúszós bőr miatt bizonyos elemek (az ízületek „ropogtatása”) kimaradnak belőle. Az olajok gyógyító, lazító hatása akkor érvényesül igazán, ha a masszázst követően pár óráig nem zuhanyozunk le.

A masszázst földre helyezett matracon végzik, és egykét órás időtartama alatt a terapeuta az egész testet átmasszírozza. A thai masszázst leginkább ahhoz az élményhez lehetne hasonlítani, mintha egyszerre végeznénk jógagyakorlatokat fizikai erő kifejtése nélkül (ezért „passzív jógának” is nevezik), és részesülnénk akupresszúrás és reflexológiai kezelésben. A hatás egyszerre nyugtató és serkentő. Az energiapontok nyomása javítja a vér- és nyirokkeringést, stimulálja a belső szerveket és serkenti működésüket, egyensúlyba hozza a test energiarendszerét; a nyújtásokkal kiegészülve pedig oldja az izmok, ízületek merevségét és feszültségét, növeli a test rugalmasságát, és jótékonyan hat a csontozatra.

Masszázs után ruganyosnak érezzük magunkat, könnyebben mozgunk, és megszűnik izmaink merevsége. A feszültségoldó hatás nemcsak a testre, hanem a lélekre is vonatkozik: pihentet, ellazít; ehhez azonban a körülményeknek is teljes mértékben az ellazulást kell szolgálniuk. Az ideális helyiség csendes, félhomályos és kellemes hőmérsékletű. Emellett az is fontos, hogy magunkban is megteremtsük az önmagunkra koncentrálás lehetőségét: szánjunk kellő időt a masszázsra, lehetőleg ne kelljen rögtön utána valahová elrohannunk, legyen időnk „magunkhoz térni”, és esetleg meginni egy csésze teát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?