Van Persie mesterhármasával fordított a Manchester United

Southampton |

<p>A Manchester United a nyáron szerződtetett Robin van Persie három góljával nyert az újonc Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján.</p>

A hazaiak kétszer is előnybe kerültek, majd 2-1-nél a holland csatár kihagyott egy büntetőt. A hajrában aztán alaposan kijavította a hibáját, ugyanis előbb a 87., majd a 91. percben is bevette a rivális kapuját, s ezzel megnyerte a meccset csapatának.

Premier League, 3. forduló:

Southampton-Manchester United 2-3 (1-1)

Newcastle United-Aston Villa 1-1 (0-1)

korábban:

FC Liverpool-Arsenal 0-2 (0-1)

szombaton játszották:

Manchester City-Queens Park Rangers 3-1 (1-0)

West Ham United-Fulham 3-0 (3-0)

West Bromwich Albion-Everton 2-0 (0-0)

Swansea City-Sunderland 2-2 (1-2)

Tottenham Hotspur-Norwich City 1-1 (0-0)

Wigan Athletic-Stoke City 2-2 (1-1)

A Chelsea-Reading (4-2) összecsapást már korábban megrendezték, mivel a londoniak pénteken az Atlético Madrid ellen szerepeltek az Európai Szuperkupa-mérkőzésen.