Van Nistelrooy-show Leicesterben

Az angol Premier League-ben Ruud Van Nistelrooy vezérletével a Manchester Utd. Könnyedén győzött Leicesterben. Valenciában kapott ki a Real Madrid, a cseh élvonalban pedig hosszú idő után tudott győzni idegenben a prágai Sparta, a tabellát azonban továbbra is a veretlen ostravai Baník vezeti.
ANGLIA.

ANGLIA. Az Arsenal elleni múlt heti 0:0-ás rangadó utolsó percében büntetőt hibázó Ruud van Nistelrooy ezúttal három gólt szerzett a Leicester City elleni találkozón. A 4:1-es győzelmet arató Manchester United másik szombati hőse a sérvproblémák miatt hetekig hiányzó Paul Scholes volt, a válogatott középpályás két gólpasszal tért vissza.

7. forduló: Birmingham–Portsmouth 2:0, góllövők: Clemence (21.), Lazaridis (50.); Arsenal–Newcastle 3:2, g.: Henry (18., 80.), Silva (67.), ill. Robert (26.), Bernard (71.); Bolton–Wolverhampton 1:1, g.: Davies (85.), ill. Rae (30.); Chelsea–Aston Villa 1:0, g.: Hasselbaink (43.); Leicester–Manchester United 1:4, g.: Sinclair (73.), ill. Keane (15.), Van Nistelrooy (16., 45., 52.); Southampton–Middlesbrough 0:1, g.: Christie (13.), Németh Szilárd a 75. perctől játszott; Charlton–Liverpool 3:2, g. Lisbie (31., 43., 83.), ill. Šmicer (15.), Owen (52. – 11-esből); Blackburn–Fulham 0:2, g. Boa Morte (5.), Saha (56.); Everton–Leeds 4:0, g.: Watson (27., 37., 52.), Ferguson (39.); Manchester City–Tottenham 0:0.

CSEHORSZÁG. A Sparta ugyan a 4 sárga lap miatt eltiltott Poborský nélkül lépett pályára a Blšany ellen, de ennek ellenére több mint fél év után sikerült idegenben győznie! A találkozónak csupán 455 néz#je volt... Ostraván egészen más a helyzet: a Zlín elleni bajnokin közel 17 000 ember tombolt a lelátókon! A Baník biztosan győzött, így továbbra is listavezető.

9. forduló: Blšany–Sparta 0:4, góllövők: Labant (14.–11-esből), Kincl (45.), Sionko (53.), Zelenka (62.), Lukáč 90 perc – Labant 90 perc, Michalík a 78. perctől; České Budějovice–Jablonec 3:0, g.: Sivok (12.), Lafata (52., 54.); Chlebek és Pončák 90 perc – Lovásik 90 perc, Guľa a 68. perctől; Liberec–Olomouc 1:1, g.: Hološko (77.), ill. Kučera (33.), Kisela a 64. percig, Hodúr a 64. perctől, Ančic 45. percig, Hološko a 46. perctől – Reiter a 90. percig, Babnič a 87. percig; Ostrava–Zlín 3:0, g.: Heinz (16., 67.), Slončík (86.); Plzeň–Příbram 0:4, g.: Otepka (55.), Cesarec (78.), Žemlík (90.), Novák (90.), Jež 90 perc – Novák 90 perc; Staré Město–Opava 3:1, g.: Bureš (6.), Palinek (65.–11-esből), Malár (87.), ill. Baránek (78.), a hazaiaknál Kostka 90 perc; Žižkov–Teplice 0:1.

NÉMETORSZÁG. Megállíthatatlan a Stuttgart! Szabics Imre csapata biztosan győzött Münchenben és ebben az idényben még nem kapott gólt! Már csak 69 perc választja el Tim Hildebrandot attól, hogy Oliver Kahn 803 perces rekordját megdöntve a Bundesliga történetének leghosszabb góltalansági sorozatát vallhassa magáénak. A vendégeknél Szabics Imre végigjátszotta a mérkőzést. A magyar válogatott csatár agilisan futballozott, s együttese második találatában elévülhetetlen érdemeket szerzett, ugyanis ő harcolta ki a 17. percben a büntetőt, amelyet Meira értékesített. A nap másik magyar érdekeltségű mérkő-zésén Lisztes Krisztián csapata a Werder Bremen is idegenben győzött a seregehajtó 1. FC Köln vendégeként. Lisztes kezdőként lépett pályára, s a 67. percig játszott. Sikerével a Werder már a második a bajnokságban. A bajnoki címvédő Bayern München is idegenben győzött, igaz jóval nehezebben mint a Stuttgart és a Bremen. A bajorok Makaay 86. percben szerzett góljával tudtak csak nyerni a Hansa Rostock pályáján.

7. forduló: Wolfsburg–Leverkusen 0:1, góllövő: Schneider (57.); Kaiserslautern–Hanover 1:0, g.: Klose (90.); Mönchengladbach–Bochum 2:2, g.: Van Lent (5., 90.), ill. Diabang (60.), Madsen (89.); Rostock–Bayern 1:2, g.: Linke (47.–öngól), ill. Santa Cruz (30.), Makaay (86.); Köln–Bremen 1:4, g.: Scherz (79.), ill. Micoud (10.), Klasnics (40.), Stalteri (70.), Charisteas (90.), a vendégeknél Lisztes a 67. percig játszott; 1860 München– Stuttgart 0:3, g.: Soldo (10.), Meira (17.–11-esből), Hleb (50.), a vendégeknél Szabics végig a pályán volt; Dortmund–Freiburg 1:0, g.: Ewerthon (68.); Schalke–Frankfurt 1:1, g.: Rodriguez (33.), ill. Chris (38.); Hertha–Hamburg 1:1, g.: Friedrich (32.), ill. Schlitzke (91.).

OLASZORSZÁG. A Juventus nem a legerősebb összeállításban állt ki a Reggina ellen, de így is gond nélkül begyűjtötte a három pontot. A torinóiak második találatát Pavel Nedvěd érte el, akinek még három gól kell, hogy beléphessen az olasz bajnoksában 50 gólt rúgó játékosok csoportjába.

4. forduló: Reggina–Juventus 0:2, góllövők: Di Vaio (13.), Nedvěd (50.); Udinese–Internazionale 0:0; AC Milan–Lecce 3:0, g. Sevcsenko (21., 69.), Tomasson (90.); AS Roma–Ancona 3:0, g. Montella (48.), Totti (78.), Delvecchio (86.); Chievo–Perugia 4:1, g. Zanchetta (40., 51. – 11-esből), Semioli (65.), Amauri (80.), ill. Di Loreto (47.); Modena–Bologna 2:0, g. Amoruso (17.), Kamara (40.); Parma–Siena 1:1, g. Adriano (79.), ill. Lazetics (40.) ; Sampdoria–Brescia 2:1, g. Bazzani (88.), Flachi (91. – 11-esből), ill. Mauri (69.).

SPANYOLORSZÁG. Elvesztette veretlenségét a Real Madrid! A királyi gárda a legerősebb összeállításban lépett pályára, de a Valencia minden tekintetben jobb volt. A Real veresége a vártnál is fájdalmasabban érintette David Beckhamet, ugyanis bokasérülést szenvedett, s emiatt kétséges, hogy pályára léphet-e október 11-én a csoportelsőségről döntő törökországi Európa-bajnoki selejtezőn. Beckham vasárnap nem is vett részt a madridiak edzésén. „Fogalmam sincs, hogy játszhatok-e Törökországban. Egyelőre nagyon fáj a lábam, a következő napok sok mindenre választ adnak. Remélem, hogy felépülök a selejtezőig, de ezt most nem állíthatom biztosan – mondta a Real angol szupersztárja. – Az pedig még kétségesebb, hogy szerdán játszhatok-e az FC Porto elleni Bajnokok Ligája mérkőzésen.”

5. forduló: Bilbao–San Sebastian 1:0, góllövők: Tiko (81.); Celta Vigo–Valladolid 3:2, g.: Jesuli (54.), Milosevics (72.), Mosztovoj (82.), ill. Makukula (4., 51.); Osasuna–La Coruna 3:2, g.: Punal (21.–11-esből), Rosado (23.), Hector (24.–öngól), ill. Luque (28.), Pandiani (90.); Valencia–Real Madrid 2:0, g.: Mista (4.), Oliveira (71.); Albacete–Mallorca 2:0, g.: Parri (16.), Mikel (79.); Espanyol–Malaga 1:2, g.: Tamudo (56.), ill. Romero (36.), Salva (84.); Santander–Villarreal 0:2, g.: Andersson (68.) és Riqu-el-me (87.); Zaragoza–Betis Sevilla 0:1, g.: Assuncao (81.).

AUSZTRIA – 11. forduló: Admira– GAK 1:1; Sturm–Mattersburg 0:1; Salzburg–Bregenz 0:1; Austria– Kärnten 3:0; Pasching–Rapid. 1:2.

BELGIUM – 7. forduló: Standard Liege–La Louviere 0:2; Beerschot– Gent 0:2; Heusden–Anderlecht 2:4; Charleroi–St. Truiden 1:1; FC Brugges–Beveren 3:0; Lierse–Genk 3:5; Mons–Cr. Brugges 0:0; Mouscron–Antwerpen 2:0; Lokeren–Westerlo 1:3.

FRANCIAORSZÁG – 8. forduló: Lyon–Lens 4:0; Marseille–Nice 2:1; Bastia–Sochaux 2:0; Lille–Montpellier 1:1; Metz–Guingamp 1:1; Monaco–Toulouse 3:0; Paris SG–Auxerre 1:0; Rennes–Le Mans 2:0.

HOLLANDIA – 6. forduló: Eindhoven–Alkmaar 0:1; Heerenveen– Twente Enschede 3:0; Roosendaal–Volendam 1:1; Ajax–Tilburg 6:0; Utrecht–Arnheim 1:3; Zwolle–Feyenoord 0:3; Nijmegen–Den Haag 1:2; Waalwijk–Breda 2:0; Roda Kerkrade–Groningen 0:0.

TÖRÖKORSZÁG – 7. forduló: Ankaragücü–Istanbulspor 2:1; Adanaspor–Galatasaray 0:2; Bursaspor –Konyaspor 2:1; Fenerbahce– Genclerbirligi 1:0; Samsunspor– Elazigspor 2:0; Sebatspor–Gaziantepspor 1:2. (mti, at)