Szocsi 2014 – Az amerikaiaké volt az első arany, Björndalen csúcsbeállítása

Szocsi |

<p>&nbsp;Az USA nyerte az első aranyat az olimpián, a norvég Ole Einar Björndalen megszerezte 12. ötkarikás érmét. A norvégok állnak az éremtáblázat élén. Szombati összefoglaló, vasárnapi program.</p>

A játékok első győztese, az amerikai Sage Kotsenburg lett, ő diadalmaskodott a hódeszkások most debütáló számában, férfi slopestyle-ban (trükkös akadályverseny).

A versenynap legnagyobb szenzációját a norvég Ole Einar Björndalen szolgáltatta, aki a sílövők férfi 10 km-es sprintszámát nyerte meg, bezsebelve hetedik olimpiai aranyérmét. A 40 éves legendás biatlonos sikerével a medálok számában utolérte a 8 arannyal és 4 ezüsttel büszkélkedő honfitársát, Björn Dählie-t, de ahhoz, hogy eredményességben meg is előzze őt, további egy diadalra van szüksége, mivel neki most 7 arany-, 4 ezüst-, és 1 bronzéremből áll a gyűjteménye.

Ebben a számban mutatkozott be az olimpián az első magyar versenyző is, Gombos Károly 79. helyen végzett a 87 fős mezőnyben. A négy szlovák versenyző a következőképpen szerepelt:
37. Matej Kazár (+1:31,3)
52. Pavol Hurajt (+2:12,3)
65. Tomáš Hasilla (+2:31,9)
68. Martin Otčenáš (+2:34,3)

(Hasilla és Otčenáš nem jutott tovább.)

A női sífutók 15 km-es üldözéses versenyében a másik norvég, Marit Björgen diadalmaskodott, pályafutása negyedik olimpiai aranyát begyűjtve.

A gyorskorcsolyázók között a férfiak 5000 méteres számában osztottak első alkalommal érmeket Szocsiban: a hollandok versenyzők teljes diadalt arattak, hiszen a győztes Sven Kramer mellett honfitársa, Jan Blokhuijsen és Jorrit Bergsma állt fel a dobogóra.

A nap zárószámában, a női síakrobaták mogul számában a mindössze 19 éves kanadai Justine Dufour-Lapointe diadalmaskodott, nővérét, Chloét megelőzve.