SPORTHĺRADÓ

Az olimpiai bajnok Olga Kuzenkova 72,90 m-rel nyerte a nők viadalát Szombathelyen, a kalapácsvető Világdöntőben. A versenyen kívül indult Divos Katalin 69,94 méterrel a 4. helyen végzett. A finn Olli-Pekko Karjalainen nyerte 81,43 m-es dobásával a férfiak versenyét, Pars Krisztián 79,17 m-rel 3. lett.

Dél-amerikai labdarúgó vb-selejtezőn (8. forduló): Peru–Argentína 1:3, Soto (62.), ill. Rosales (14.), Coloccini (66.), Sorin (90.); 60 000 néző. Az élcsoport:1. Argentína 15, 2. Brazília 13, 3. Chile 11 pont.

Cseh labdarúgóliga, 1. forduló (elhalasztott meccs): Liberec–Blšany 3:0.

Székesfehérvári nemzetközi hokitorna: Magyarország–Horvátország 8:3, Magyarország–Norvégia 2:2.

Előkészületi futballmeccsek: Vasas–Ružomberok 1:0, Senec– Trenčín 1:1, g.: Guldan (22.), ill. Baranyai (30.); Ml. Boleslav–Csehország 1:0, g.: Bednář (26.); Hollandia–Liechtenstein 3:0, Spanyolország–Skócia 1:1-es állásnál eső miatt a 60. percben félbeszakadt.

Belgiumi férfi kosárlabdatorna: Lengyelország–Szlovákia 89:82, Belgium–Szlovákia 76:74.

Előkészületi női kosárlabda-mérkőzésen Pécsett: Magyarország–Szlovákia 97:69 és 81:55.

Előkészületi futballmérkőzésen Szencen: Szlovákia 20–Hollandia 20 0:0 és 1:1.