Öt percnyi izgalom Somorján

Papírforma győzelmet aratott a II. labdarúgó liga 11. fordulójában hazai pályán az ŠTK Somorja a sereghajtó pozsonyi Slovan fakó ellen (4:1).
Szilvássy József

2020. október 4. 19:42

veszelinov
Veszelinov lehetőséget kapott a bizonyításra - Őry Tibor

Egyszer véget ér minden rossz sorozat, a nyolc bajnoki meccseinket megkeserítő nyeretlenségi szériánk is. Talán éppen Somorján – biztatta önmagát és játékosait a mérkőzés előtt Németh Szilárd, a pozsonyiak pályaedzője. A hazai együttes vezetője viszont szomorúan tekintett fel az üres lelátóra: „A pontvadászatok során először játszunk ilyen mostoha körülmények között, nem lesz egyszerű a nézők biztatása nélkül focizni, akik remélhetően a találkozót élőben közvetítő internetes csatorna mellől küldenek nekünk sok energiát” – mosolygott Csölle Roland. Közölte azt is, hogy a vendéglátók kapujában ezúttal a Király Gábor sportiskolájából a DAC tágabb keretébe szerződtetett Veszelinov Dániel szerepel.

A vasárnap hajnali nagy zivatar okozta csúszós talaj, de a nem csituló erős szél is megnehezítette a csapatok dolgát. A várakozásoknak megfelelően kezdettől fogva a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe. A 13. percben Čunta lefutotta a védőket, egyedül tört kapura, de a tizenhatos előtt Habodász piros lapot érően hátulról fellökte. A szabadrúgást Nebyla fölé csavarta. Kisvártatva azonban javított, mert újabb gyors hazai támadás végén mintegy tíz méterről a védők szorongatása ellenére kilőtte a bal alsó sarkot – 1:0. Az első félidő további részében jórészt mezőnyjáték csordogált a pályán. A kapusoknak nem sok dolguk akadt.

Szünet után ismét felpörögtek a somorjaiak, akik több alkalommal is naggyá tették Ružínskýt elherdált helyzetkihasználásaikkal. A két éve Somorján is megforduló hálóőr ekkor csupán a marokkói származású Moumou jól helyezett lövését nem tudta hárítani – 2:0.

A magabiztos vezetés tudatában az ŠTK takarékra kapcsolt, amit az emberhátrányban küzdő fővárosiak negyed órával a vége előtt a Puskás Akadémiától az égszínkékekhez került Henty révén kihasználtak, miután az ötös sarkáról a rövid sarokba bombázott – 2:1.

Ezután öt percig izgalmassá vált a találkozó, a fiatal hazai kapusnak több alkalma is adódott tehetségének igazolására. Nyugalmat a 79. percben Švec hozott a csapatnak, amikor mintegy tizenhét méterről nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba – 3:1. Röviddel a lefújás előtt Rymarenko közelről állította be a végeredményt – 4:1.

Így a somorjaiak nem rontották el szurkolóik hangulatát és étvágyát a vasárnapi ebédhez, Németh Szilárd pedig tovább reménykedhet, hogy egy hét múlva végre megkezdik a pontszerzést. Ami nem lesz egyszerű feladat, ugyanis odahaza szülővárosának csapatát, a KFC-t fogadják.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.