Női kézilabda BL – Sima vereséggel kezdett a Ferencváros

Szkopje |

<div>A Ferencváros 34-31-re kikapott az előző idényben ezüstérmes macedón Vardar Szkopje otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első mérkőzésén.</div>

Vardar Szkopje (macedón) - FTC-Rail Cargo Hungaria 34-31 (20-11)az FTC gólszerzői: Faluvégi 7, Snelder, Pena 6-6, Jovanovic 4, Kovacsics 3, Van der Heijden, Márton G. 2-2, Schatzl 1 A magyar játékosok közül a sérült Hornyák Dóra a kispadról nézte végig a találkozót, Szucsánszki Zita pedig csak perceket tölthetett a pályán. Védekezésben egyik csapat sem remekelt a meccs elején, támadásban viszont pontosabban kezdett a Vardar, a vendégek több ziccert is elhibáztak. A holland beálló, Danick Snelder vezérletével ugyanakkor tartotta a lépést esélyesebb riválisával az FTC, sőt a 17. percben egyenlítenie is sikerült (10-10). Ezt követően azonban emberhátrányba került a magyar együttes, ami fordulópontnak bizonyult. A csereként beállt kapus, Szikora Melinda eleinte jól teljesített, csapata ennek ellenére négy gólt kapott, ezért Elek Gábor vezetőedzőnek időt kellett kérnie.Az FTC gyengélkedésének ő sem tudott véget vetni, mert a játékosok közül senki nem tudott vezéregyéniséggé válni, amikor szükség lett volna rá, és a gárda csaknem tíz percig nem dobott gólt (20-11). Nagy lelkesedéssel, gyors játékkal kezdte a második félidőt a Ferencváros, és Snelder irányításával némileg csökkentette hátrányát az álmatagon kézilabdázó hazaiakkal szemben (23-17). Később ez a lendület alábbhagyott, és a 48. percben - a meccs során először - tízgólos különbség alakult ki (31-21). Az utolsó tíz percben ismét jól küzdött és eredményesen kézilabdázott az FTC, 8-1-es sorozatot produkált, ezzel elkerülte a súlyos vereséget. A macedón csapat legeredményesebb játékosa a szerb Dragana Cvijics és Andrea Lekics volt, egyaránt hét góllal, a horvát Andera Penezic és a francia Alexandra Lacrabere hatszor volt eredményes. A Ferencváros jövő szombaton a norvég Larvik ellen folytatja BL-szereplését. Ma játsszák:B csoport: Győri Audi ETO KC-Midtjylland (dán) 19.30