Mámorban a MOL Aréna: gólparádét rendezett a DAC a Slovan ellen!

Az elmúlt meccsek összes kimaradt helyzetéért elégtételt vett a DAC a Slovan ellen: a sárga-kékek 5:2-re legyőzték a bajnoki címvédőt a labdarúgó Fortuna Liga 7. fordulójában. Fociünnep, gólparádé, mámor – ezt a vasárnap estét nem felejtik el a DAC-drukkerek.
Bőd Titanilla

2019. szeptember 1. 19:57

DAC
- Somogyi Tibor felvétele

Peter Hyballa egy helyen változtatott a kezdőtizenegyen a Nyitrán győztes csapathoz képest: Taiwo helyett Vida Kristopher játszott.

Az első percekben kiegyenlített játék folyt a pályán, a DAC a szokásos letámadásokkal próbálkozott, nem is sikertelenül. Jedličkának egyszer fejjel kellett mentenie, és Beszkorovajnijnak is volt egy kevésbé szerencsés megmozdulása, ám gólhelyzetet nem alakított ki a Slovan.

A másik oldalon a 12. percben Vida Máté tört be a tizenhatosba, három embert is kicselezett, végül szögletre tisztáztak előle.

Öt perc múlva Moha cselezgetett a tizenhatoson belül, majd a földre került, és a játékvezető tizenegyest ítélt. Hyballa egyetlen szó nélkül, csak a tekintetével kérdezte a negyedik bírót, hogy miért, de ha szemmel perzselni lehetne, a negyedik játékvezető azon nyomban elégett volna.

Jedlička elvetődött , Sporar a kapu közepébe rúgta a tizenegyest – 0:1. Sporar a DAC-drukkerek elé ment ünnepelni, és a Slovan címert mutogatta a mezén. A lelátóról berepült egy-két dolog az égszínkékek csatára felé, a játékvezető ki is futott a negyedik bíróhoz, hogy a rendezők figyelmeztessék a szurkolókat.

Ez volt egyébként a két csapat sorozatban negyedik olyan egymás elleni mérkőzése, amelyen a Slovan javára tizenegyest ítéltek, a DAC a korábbi három meccsen mindössze egyszer rúghatott büntetőt.

A 24. percben válaszolhatott volna a DAC, Blackman beadása után Vida Kristopher fejelt, de Greif lehúzta a labdát. A 32. percben ígéretes szögből lőtt szabadrúgást a DAC, de Fábry a kapu mellé csavart.

A 35. percben Vida Kristopher esett el lerántásgyanúsan a tizenhatosban, a bíró először továbbot intett, de valamelyik asszisztense a fülére szólt, ami után a büntetőpontra mutatott, és De Kampsot ki is állította. Kozák a kispadon teátrálisan reklamált, de hiába. A labda mögé Davis állt, és a kapu közepére lőtt, az elugró Greif helyére – 1:1.

A pozsonyiak talán már az első félidő végét jelző sípszót várták, amikor Ramirez és Blackman játszott össze szépen a jobb oldalon, Blackman laposan középre lőtt, Vida Kristopher pedig a legjobb ütemben robbant be – 2:1!

A DAC a második félidőt is lendületesen kezdte, és az 52. percben növelte is az előnyét, Davis beadása után Ramirez fejelt a hálóba – 3:1! A Slovan ezen az egy meccsen több gólt kapott, mint addig az egész szezonban együttvéve.

Csakhogy nagyon gyorsan jött a pozsonyiak szépítése: egy jobb oldali beadás után Abena fejese landolt a hálóban – 3:2.

DAC–Slovan 5:2 (2:1)

Góllövők: Davis (36., tizenegyesből), Vida K. (45+2.), Ramirez (52., 75.), Fábry (68.), ill. Sporar (18., tizenegyesből), Abena (55.).

Sárga lap: Kružliak, ill. Szuhockij, Abena, Ljubicic.

Piros lap: De Kamps (35., Slovan).

Játévezető: D. Sedlák, 11 679 néző.

DAC: Jedlička–Koštrna, Kružliak, Beszkorovajnij, Davis–Vida M., Oravec–Blackman (90+1. Taiwo), Fábry (88. Divkovic), Vida K. (90+1. Veselovský)–Ramirez.

SLOVAN: Greif–Apau, Abena, Bozsikov, Szujockij–De Kamps, Ljubicic, Drazsics (69. Daniel), Nono (73. Holman), Moha–Sporar (80. Strelec).

A 63. percben a Slovan egyik rosszul elvégzett szabadrúgása után Ramirezé lett a labda, meg is lepődött, és ahelyett, hogy az üresen álló Vida Kristopherhez passzolt volna, gyenge gurítást választott.

A DAC bátran focizott, nem ültek rá az eredményre, próbáltak rohamozni, Blackman és Vida Kristopher is nagy kedvvel játszott.

A 68. percben Ramirez tartotta meg harcosan a labdát, Fábry elé tálalt, aki gyönyörűen eltalált lövéssel növelte a DAC előnyét – 4:2!

És még nem volt vége: a 75. percben ismét Ramirez vette át jól a labdát, viszonylag éles szögből, az ötös sarkáról bombázott – 5:2!

A Slovan még akkor sem tudott szépíteni, amikor Daniel még Jedlička mellett is elvitte a labdát, mert mire lövésre szánta volna el magát, a dunaszerdahelyi kapus visszaért és védett. Négy perccel a lefújás előtt Ljubicic fejese szállt még a kapu fölé.

Az utolsó percekben már felállva ünnepelt a közönség. „Az éjjel soha nem érhet véget” – zúgott a lelátókról. „Az év legszebb napja ezentúl a DAC-szurkolók számára szeptember elseje” – üvöltötte a mikrofonba a helyi műsorközlő a lefújás után, és a MOL Arénában kezdődhetett a grandiózus nyárbúcsúztató parti.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.