Magabiztos somorjai győzelem a Pomléban

Úgynevezett hatpontos mérkőzésen fogadta délelőtt az STK 1914 Somorja az ugyancsak a kieső zónából menekülni igyekvő Slovan fakócsapatát. A II. labdarúgóliga 11. fordulójának összecsapásán végül a vendéglátók nagyobb gond nélkül húzták be a 3 pontot.
Szilvássy József

2019. szeptember 29. 18:30

somorjai focisták
A múlt héten igazolt Aldo Baéz (fehér mezben) a somorjai csapat erőssége lehet (Őry Tibor felvétele)

A hazaiak a 31 éves argentin Aldo Baéz leigazolásával igyekeztek megerősíteni a középpályássorukat, aki eddig már játszott a prágai Slaviában, majd pedig több szlovák élvonalbeli együttesben, legutóbb Szereden.

Mindkét csapat idegesen kezdett, emiatt sok volt a pontatlan passz, annál kevesebb a gördülékeny, tudatosan felépített támadás. Az üdítő kivételt az első negyedóra vége hozta meg, amikor Dolinský indításából éppen a pomléi stadionban bemutatkozó légiós került gólhelyzetbe, de gyenge lövését a védők szögletre mentették. Ezután többnyire középen csordogált a játék, egészen a 36. percig. Ekkor hirtelen rosszullét (kiszáradás veszélye) miatt Váleket le kellett cserélni. Még mielőtt Magyar jelentkezett volna a negyedik játékvezetőnél, a csallóköziek tíz emberrel, alig több mint egy perc alatt két gólt lőttek. Az első találatot Leginus érte el, aki a tizenhatoson belüli kavarodást követően közelről perdített a hálóba – 1:0. Röviddel a középkezdés után gyors bal oldali támadást vezettek a hazaiak. Nagy László élesen középre ívelt, Čunta pedig kilőtte a bal alsó sarkat – 2:0.

Szünet után a pozsonyi fiatalok nem adták fel, és némi mezőnyfölényt harcoltak ki. Nem sok hiányzott a szépítéshez, mert először Jackuliak jól helyezett lövését bravúrral hárította Slančík, kisvártatva meg Borovský a bal felső kapufát találta el. Ez a sistergő löket felébresztette a nyári napsütésben elbágyadt somorjaiakat, akik valamivel nagyobb sebességre kapcsoltak. Az 57. percben a nagy kedvvel játszó, csapatkapitánynak előléptetett Čunta vezette fel a labdát, s miután nem talált üres embert, mintegy 20 méterről szépségdíjas találattal örvendeztette meg társait és a hazai szurkolókat – 3:0. Megszülethetett volna a negyedik gól is, de Rimarenko közelről leadott lövése a kapufáról pattant ki.

A továbbiakban a gyengén bíráskodó Jurenka borzolta a kedélyeket, mert a végig sportszerű találkozón mindkét oldalon indokolatlanul osztogatta a sárga lapokat. Erre leginkább Baláž fizetett rá, mert nem sokkal a vége előtt szabályosnak tűnő szerelést követően másodszor is besárgult, igy idő előtt mehetett zuhanyozni.

Németh Szilárd, a pozsonyiak vezetőedzője szinte az egész meccsen bírálta a játékvezetőt, majd az utóbbi ítéletét követően válogatott jelzőkkel tiltakozott a spori negyedik társánál. Lehiggadva nyilván ő is elismerte, hogy a sípmester halvány teljesítménye nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Védencei ugyan a mezőnyben tetszetősen adogattak, de a kapu előtt – két kivételtől eltekintve – harmatgyengék voltak. Így a somorjaiak másfél hónapos böjt után végre önbizalomerősítő győzelmet arattak.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.